Altıntaş'a 3 yeni proje

Altıntaş'a 3 yeni proje
AK Parti Altıntaş İlçe Başkanı Ferit Karabulut, Altıntaş için hazırlanmış 3 projeyi ilçe halkına duyurdu. Yapılan üç yeni projenin Altıntaş için büyük önem taşıdığını ifade eden Karabulut, projelerde emeği geçenlere teşekkür etti.

AK Parti Altıntaş İlçe Başkanı Ferit Karabulut, Altıntaş için hazırlanmış 3 projeyi ilçe halkına duyurdu. Yapılan üç yeni projenin Altıntaş için büyük önem taşıdığını ifade eden Karabulut, projelerde emeği geçenlere teşekkür etti.

ALTINTAŞ ORMAN ŞEFLİĞİ İKİYE BÖLÜNEREK YENİ BER ŞEFLİK KURULUYOR
Altıntaş'ta uygulanacak projeler hakkında bilgiler veren AK Parti Altıntaş İlçe Başkanı Ferit Karabulut, “Altıntaş orman şefliğinin iş yükünün yoğun olduğunu, ilçemize bir şeflik bir de işletme müdürlüğü oluşturulması konusunda üç yıl önce Sayın Orman Bakanımız Veysel Eroğlu'na konuyu arz etmiştik. Bölge müdürlüğümüzün onaylayarak teklif etmiş olduğu 2. şeflik, Sayın Bakanımızın onayına sunuldu. Onayın gerçekleşeceğini umuyoruz. Murat Dağında balta girmemiş orman sahalarının olduğu hepimizce malumumuzdur. İnşallah, 2. Şeflikle birlikte ilçemizde işçi istihdamı artacak, köylülerimize yeni kesim alanları oluşturulacak. Köylülerimizin ve ormanımızın ferahlamasına vesile olacaktır.”

ALTINTAŞ-ASLANAPA YOLU KARAYOLLARINA DEVREDİLİYOR
Karabulut, Altıntaş Aslanapa karayolunun Karayollarına devredileceğini, dolayısıyla yol bakımının ve yapımının daha kolaylıkla yapılabileceğini ifade etti. Karayolları Genel Müdürlüğüne yapılan ziyaret hakkında bilgiler veren Karabulut, “Ak Parti İlçe Başkanı Karabulut açıklamasında Aslanapa ilçesi Belediye Başkanı ve ilçe Başkanı, Çavdarhirasar ilçe Başkanı, Belediye Başkanı ve il genel meclis üyeleri, Ak Parti ilçe Başkanı Ferit Karabulut heyeti olarak, Ankara' ya gittik. Sayın vekilimiz İdris Bal başkanlığında Kara yolları Genel Müdürünü ziyaret ettik. Daha önceden yazılı olarak yapmış olduğumuz müracaatları hatırlatarak özel idareye ait olan yolun bakımsızlığını, virajların sıkıntısını ve yolun darlığını anlattık. Zafer Hava Limanına Kütahya'nın sekiz ilçesinin bağlantı yolu olan 36 km lik mesafenin genişletilmiş düzenli bir yol haline getirilmesini talep ettik. Sayın Genel Müdürümüz Kütahya Valiliğinin il genel meclis kararı ile beraber gerekçeli müracaatı durumunda bölge müdürlüğünün fizibilite çalışması yaparak üst makamlarda değerlendirileceğini, önümüzdeki yıllarda yolumuzun yatırım programına alınabileceğini ifade ettiler. Biz üç ilçe başkanı olarak bu konuyu Sayın Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım' a daha önce iki sefer arz etmiştik. Sayın Bakanımızın Zafer Hava Limanı bağlantı yollarının düzenleneceğini ifade etmişti” dedi.

SARAYCIK KÖYÜNDE SICAK SU ARAMA SONDAJI BAŞLADI
Son olarak Altıntaş ilçesine bağlı Saraycık Köyünde yapılan sıcak su sondaj çalışmaları hakkında da bilgiler veren Karabulut açıklamalarına şöyle devam etti, İlçemize bağlı Saraycık köyündeki sıcak su araması için sondaj çalışması açılışına katıldım. Oradaki şirket yetkilisinden aldığım bilgiye göre, şirketin arama sınırları içerisinde üç yıldır yapmış oldukları teknik araştırmalar ve uydu verilerine göre şu an ki çalıştıkları alanda sıcak su tespit edildiği sonucuna varılmıştır. Bin 500 m derinliğe inerek yaklaşık 170 ile 200 derece sıcaklığında sıcak suya ulaşabileceklerini söylediler. Buhar halindeki bu su ile hidrolik santraller kurarak enerji üreteceklerini ve bu enerjiyi bölgede kullanacaklarını ifade ettiler. Ayrıca şirketleri bünyesindeki diğer illerde beş yıldızlı termal otellerinin bulunduğunu hava limanına paralel olarak murat dağına da bir otel yapabileceklerini ve bu bölgede seralar oluşturulacağını ifade ettiler. Ben bu proje karşısında heyecanlandım. Ve bu bölgeye yeni bir hareketlilik getireceğini ve termal turizm açısından murat dağı turizmi ile birlikte neler yapılacağını artık siz hayal edin” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com