"Altıntaş'ın makus talihi Zafer Havalimanı ile değişecek”

"Altıntaş'ın makus talihi Zafer Havalimanı ile değişecek”
AK Parti Kütahya 3. sıra milletvekili adayı İdris Bal, Kütahya milletvekili olacağını, Altıntaş yöresinde doğan birisi olarak da Altıntaş'ın ve yöresinin kalkınması için çalışacağını bildirdi.

AK Parti Kütahya 3. sıra milletvekili adayı İdris Bal, Kütahya milletvekili olacağını, Altıntaş yöresinde doğan birisi olarak da Altıntaş'ın ve yöresinin kalkınması için çalışacağını bildirdi. Bal, Altıntaş köklü bir ilçe olan Altıntaş'ın makus talihinin Zafer Havaalanı ile birlikte değişeceğini söyledi.
12 Haziran seçimlerinde Kütahya milletvekili aday adayı olan ve Genel Merkezin değerlendirmesi sonucu AK Parti adayları arasına 3. sıraya yerleşen İdris Bal, seçilmesi halinde Kütahya'yı bir bütün olarak görerek hizmet edeceğini, doğduğu yöre olan Altıntaş, Dumlupınar ve yöresinin de kalkınması için çalışacağını söyledi. AK Parti Milletvekili adayı İdris Bal, “AK Parti Kütahya milletvekili aday adayı olarak ortaya çıktık. Sağ olsunlar delegelerimiz, teşkilatlarımız bize sahip çıktılar ve 3. sıra adayı oldum. Netice itibariye biz Kütahya milletvekili olacağız. Altıntaş yöresinden çıkmış birisi olarak tabiî ki tüm ilçelerimize olduğu gibi buralara da hizmet edeceğiz. Altıntaş'ın, Dumlupınar'ın Aslanapa'nın, Çavdarhisar'ın mağduriyetlerinin öne çıkarılması noktasında çalışmalarımız olacak. Tabiî ki Kütahya'nın tüm ilçelerinin makul taleplerini yerine getireceğiz. Zaten Altıntaş'ımıza çok güzel bir havalimanı yapılacak. Burada tabiî ki Altıntaş İlçe Başkanımız Sayın Ferit Bey'in çok önemli çalışmaları, gayretleri oldu. Bu sadece Altıntaş'a, Kütahya'ya değil bölgemize bir hareketlilik getirecek” dedi.
Altıntaş'ın yolların kesişen bir noktada olacağını belirten Milletvekili adayı Bal, “Zafer Havalimanı Altıntaş için çok önemli bir köşe taşı olacak. Yolların kesişti, havayolu ile hareketliliğin arttığı bir yer olacak. Altıntaş bölgede hem tarihsel, hem kültürel hem de ekonomik açıdan sivrilmeye başlayacak. Yılarca tarihi eski olmasına rağmen geride bırakılmış ilçemiz olan Altıntaş'ın öne çıkmasının yanında Kütahya'mızda sivrilecek, öne çıkacaktır. Altıntaş ve Dumlupınar tarihi yönüyle de oldukça öne çıkacak, belki de bir Çanakkale gibi olacaktır. Burada el ele tutuş çok önemli. Hatta farklı partilerden de olsa hemşerilerimizin bir araya gelmesi önemli. Ben güzel şeyler olacak diye ümit ediyorum” diye konuştu.
Altıntaş yöresinden çıkan birinin AK parti milletvekilleri arasında 3. sıraya yerleşmesi konusunu değerlendiren AK Parti Altıntaş İlçe Başkanı Ferit Karabulut da, aday İdris Bal'ın listede 3. sıraya yerleşmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Karabulut, “İdris Bey'in bizim yörede doğmuş birisi olması ve listeye girmesi bizleri mutlu etmiştir. Listede 3. sırada olması da seçilme ihtimalinin yüksek olduğunu göstermekte. Ben siyasete başladığımdan bu yana Kütahya'daki milletvekillerinin bölgecilik yapmasından çok şikayetçi olan bir ilçe başkanıyım. İdris Bal'ın Altıntaş bölgesi milletvekili adayı denilmesinden çok rahatsız oluyorum. Kendisinin de ifade ettiği gibi İdris Bal Kütahya'nın adayıdır. Kütahya'nın tümüne hitap edebilecek kapasitede bir milletvekili adayımız. Diğer adaylarımızın tümünü de Kütahya'nın adayları olarak görmek istiyoruz. Yine tümünün Altıntaş ilçesinin adayları ve diğer ilçelerimizin adayları olduğu kanaatindeyim. İdris Bal'ın bölgemizden çıkan birisi olduğu için kendisini bölge olarak kucaklayacağımızı da ifade etmek istiyorum. Altıntaş olarak İdris Bal'ın listede yer almasından çok mutlu olduk. Tabiî ki diğer milletvekili adaylarımızı da kucaklayacağız. AK Parti olarak görevimizi yapacağımızı ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com