Altıntaşlılar uzman doktor istiyor

Altıntaşlılar uzman doktor istiyor
Altıntaş ilçe hastanesindeki uzman doktor sıkıntısı nedeniyle zor durumda kalan vatandaşlar “Uzman doktor” istediklerini bildirdiler.

Altıntaş İlçe Hastanesinde 1 Aile Hekimi Uzmanı ve 5 Pratisyen doktor olduğunu belirten vatandaşlar, hastaların doktor sıkıntısı nedeniyle Kütahya ve Afyon’a gitmek zorunda kaldıklarını belirtiyorlar.
Sağlığın hayattaki en önemli konulardan biri olduğunu belirten vatandaşlar, " İlçemizdeki hastanede önemli branşlarda doktor olmadığı için sağlık hizmeti alamıyoruz. Bazen kucağımızda çocuğumuzla, bazen tekerlekli sandalyedeki annemizle, babamızla tedavi olmak için Kütahya’ya yada Afyonkarahisar’a gitmek zorunda kalıyoruz. Bizler de ilçemize uzman doktorların gelmesini istiyoruz ve çocuklarımızın, yaşlılarımızın ilçe hastanemizde tedavi olmasını istiyoruz." Dediler.

“SÖZ DEĞİL DOKTOR İSTİYORUZ”
Yetkili makamlara yaptıkları başvurulara her seferinde "doktor gönderiyoruz, bugün yarın" denilerek kendilerinin oyalandıklarını dile getiren vatandaşlar “yöneticilerden artık söz istemiyoruz, doktor göndersinler istiyoruz" şeklinde konuştular.
Hastane inşaatı konusunda da yetkililerin açıklama yapmasına rağmen halen sonuç alınamadığını belirten vatandaşlar, “Siyasiler sadece söz verip vaatte bulunuyor. İlçemize bırakın hastane yapmayı doktor bile göndermeyen yetkililerden ve siyasilerden hesap sormasını da biliriz. Altıntaş ilçesi köyleri ile beraber 18 Bin nüfusa sahip. 18 bin insanın sağlığının tek bir doktora bağlı olmasına anlam veremiyoruz. Yetkililerden söz değil doktor istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com