Altıntaş'ta 'cenaze yıkama kursu'

Altıntaş'ta 'cenaze yıkama kursu'
Kütahya'nın Altıntaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğünce 'Kadınlara Yönelik Cenaze Yıkama Kursu' düzenlendi.

Kütahya'nın Altıntaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğünce 'Kadınlara Yönelik Cenaze Yıkama Kursu' düzenlendi.
Altıntaş İlçesi'nde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ilçede vefat eden kadınların cenazelerini yıkayacak ve kefenleyecek eleman sıkıntısı görülünce kadınlarına 'cenaze yıkama kursu' açtı.
Açılan kurs ile ilgili açıklamada bulunan İlçe Halk Eğitim Müdürü Süleyman Avcı, “Açılan kursa kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Artık bu hanımlarımız kendi cenazelerini, komşu ve akraba cenazelerini rahatlıkla yıkayabilecekler” dedi.
Avcı, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Altıntaş İlçesi'nde özellikle kadınların vefatlarında cenazeleri yıkayacak kadın bulmada sıkıntı görüldü. Halk Eğitimi Merkezi ve İlçe Müftülüğü olarak kadınlara yönelik olarak cenaze yıkama kursu açtık. Kursa 16 kursiyer katılıyor. Kurs öğretmenliğini Serpil Yılmaz yapmakta. Kursta kadınlara ölüm olayı, ölmek üzere olan bir kişiye yapılması gereken görevler, öldükten sonra yapılacak görevler, abdest, gusül, cenazenin yıkanması, kefenlenmesi, cenaze duaları, cenazeyi taşıma, defin, taziye ziyareti gibi konularında bilgiler veriliyor. Cenaze yıkama, kefenleme, cenaze duaları uygulamalı olarak cansız manken üzerinde öğretiliyor. Kursta başarılı olanlara sertifika verilecek.”
Kursa gösterilen ilgiden memnun olduklarını dile getiren Halk Eğitimi Merkezi yetkilileri, 'Kursun düzenlenmesinde bizlere katkısı olan İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize ve İlçe Müftülüğüne kursiyerlerimiz adına teşekkür ediyoruz' dediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com