Altıntaş'ta İl Özel İdaresi yatırımları

Altıntaş'ta İl Özel İdaresi yatırımları
AK Parti Altıntaş İlçe Başkanı Ferit Karabulut, İl Özel İdaresince ilçede yürütülen çalışmaların program dahilinde sürdürüldüğünü bildirdi..

AK Parti Altıntaş İlçe Başkanı Ferit Karabulut, İl Özel İdaresince ilçede yürütülen çalışmaların program dahilinde sürdürüldüğünü bildirdi.
Karabulut, asfaltlama çalışmalarının temmuz ayında başladığını ve Üçhöyük-Şanlıyurt arasındaki 7 kilometrelik yolun altyapısının tamamlandığını, burada sadece asfaltlama yapılacağını söyledi.
Alibey-Çakırsaz arasındaki 3 kilometrelik yolun asfaltlanmasının birinci katının 16 Ağustosta başladığını dile getiren Karabulut, şöyle konuştu:
''Daha sonra Sevdiğin yolu, Kuyucak-Aykırıkçı arası, Gökçeler girişi yolu birinci kat asfaltlaması yapılacak. Bununla beraber 2010 yılı ikinci ödeneğinden gelen 208 bin liranın harcama programı da yapıldı. Başta Yalnızsaray olmak üzere Altıntaş, Yolçatı ve Murathanlar köylerinin kaplama çalışmaları ile Genişler ve Beşkarış köylerinin köy içi kaplamaları yapılacak. 20 köye kilit taşı verilecek. Her köye en az 1000 metrekare kilit taşı döşenecek. İlave sularla ilgili de köylerimizin depo onarım ve ilave şebeke hattı döşemeleri yapılıyor. Erenköy'e yeni sondaj yapılarak yeni bir kaynak oluşturulacak. Sevdiğin, Karaağaç köylerine yeni depo yapılıp su dağıtım sistemi değiştirilecek. Bu yıl planlanan 6 köyde kanalizasyon çalışmalarımız devam ediyor. Yayla, Mecidiye, Aykırıkçı, Yolçatı, Yapılcan köylerinde çalışmalar tamamlandı. Gecek, Akça ve Alıncak köylerinin bir kısmında fosseptik tahliyeleri yapılacak.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com