Altıntaş'taki Silolar Açıldı

Altıntaş'taki Silolar Açıldı
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı faaliyetleri kapsamında Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde inşaa edilen silolar açıldı.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı faaliyetleri kapsamında Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde inşaa edilen silolar açıldı.
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen açılışa Kütahya Vali Yardımcısı Metin Selçuk, Altıntaş Beldiye Başkanı Sıtkı Yüzüak, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Genel Merkez Birliği Başkanı Bedrettin Yıldırım, Küthaya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, Kütahya Tarım Krediler Kooperatif Müdürü Namık Yüksel, Kütahya Tarım il Müdürü Bekir Gencer ve çok sayıda tarım çalışanı ile Kütahya halkı katıldı.
Altıntaş Belediyesi Konferans salonunda Kütahyalılara silolarla ilgili çeşitli bilgiler veren yetkililer şu açıklamalarda bulundular. 885 sayılı Tarım Kredi Kooperatifi tarafından uygulanan 1000 tonluk çelik silo projesinin toplam tutarının 830.500,00 Türk Lirası olduğunun bunun 105.219,00TL'sinin hibe desteği ile sağlandığı belirtildi.
Kırasal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programının 2006 yılında yürülüğü girdiğini belirten konuşmacılar bu programlar kapsamında ekonomik yatırım olarak Kütahya Merkez Yoncalı Köyünde hububat deposu tesisi, Simav İlçesinde dört adet jeotermel ısıtmalı sera, Gediz İlçesinde bir adet bakliyat sınıflama ve depolama tesisi, Şaphane İlçesinde un fabrikası kapasite artırımı ve teknoloji yenileme projesi ayrıca Altıntaş'da inşaa edilen 1000 tonluk ve 5000 tonluk 2 adet çelik silo projelerinin de tamamlandığına dikkat çekilerek bu yatırımların Kütahya halkı için faydalı yatırımlar olduğuda katılımcılar tarafından bir kez daha dile getirildi.
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı faaliyetleri programı çerçevesinde yatırımların devam ettiğine vurgu yapan konuşmacılar, bu program çerçevesinde Kütahya Merkez Akçamescit ve Ahiler Köyleri , Çavdarhisar Yeşildere Köyü, Simav İlçesi Çaysimav ve Hisarbey kasabaları, Hisarcık İlçesi Şeyhler Beldesi, Gediz İlçesi Kayaköy Beldesi ve Aslanapa İlçesindeki toplu basınçlı sulama sistemlerinin alt yapı projelerinin tamamlandığı yetkililer tarafından açıklandı.
Tarım Kredi Kooperatifi yetkilileri açıklamalarında Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 2007 yılında yürülüğüe giren makine-ekipman alımlarının desteklenmasi programında bugüne kadar toplam 472 adet makine ekipman alımına %50 hibe desteğinin sağlandığına vuru yapılarak bu makinelerin toplam değerenin ise 3.879.390,00 Türk Lirası olduğu belirtildi.
Son olarak 2007-2009 yılları arasında Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamı çerçevesinde Kütahya'da 10 adet ekonomik yatırım, 9 adet alt yapı sulama yatırımı ve 472 adet makine ekipman alımı yapıldığına dikkat çeken yetkililer bütün bu yatırımlara 4.984.952,96 Türk Lirası hibe desteğinin sağlandığını belirttiler.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com