Amaç, Arap Baharı'nı Kürt baharına dönüştürmek

Amaç, Arap Baharı'nı Kürt baharına dönüştürmek
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, ''PKK'nın Şemdinli saldırısının amacı Arap Baharı'nı, Kürt baharına dönüştürmektir'' dedi.

Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Şemdinli kırsalında yaklaşık iki haftadır güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çatışmanın sürdüğünü anımsattı.

Terör örgütünün amacının; ''1992'de Şırnak'ta denediği gibi Şemdinli ilçe merkezini ele geçirip, güvenlik güçlerini ilçeyi bombalamaya ya da sokak çatışması yapmaya zorlamak'' olduğunu belirten Yeniçeri, ''Bölücüler şehirlere sızıp ortalığı savaş alanına çevirerek Türkiye'de de Suriye tipi bir görüntü yaratmak istiyorlar'' dedi.

PKK'nın ağır maliyetli bu saldırısının hedefsiz olmadığını belirten Yeniçeri, şunları söyledi:

''Bu saldırıyla bölücü örgüt tahminlerin ötesinde güçlü olduğunu gösterecek ve dünyaya 'Suriye'yi bırakın Türkiye'ye bakın' demiş olacaktır.
PKK'nın bu saldırısının amacı; Arap Baharı'nı, Kürt baharına dönüştürmektir. Böylece, Irak'ta ve Suriye'de ciddi ayaklanmalar gerçekleştiren bölücüler, sonunda Türkiye'de de bu işi başardıklarını dünyaya propaganda edeceklerdir. PKK, sonuç almak için değil propaganda, provokasyon ve ajitasyon amaçlı olarak Şemdinli bölgesinde direniyor.

Böyle bir çatışmayı PKK, Türkiye'de ilk kez deniyor. Bu yönü itibarıyla Şemdinli çatışmaları, bölücü örgütle mücadelede dönüm noktası sayılabilecek sonuçları olacaktır.

AKP iktidarı PKK'ya yok edici darbeleri indirmedikçe PKK'nın saldırıları devam edecektir.''

İzlenen dış politikaya ilişkin de eleştirilerde bulunan Yeniçeri, ''MHP'nin Türkçe dışında başka bir dille eğitim yapılabileceğine ilişkin anayasa önerisinde bulunduğu'' haberlerini ''asparagas'' olarak niteledi. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com