Amaç internet medyasını devirmek!

Amaç internet medyasını devirmek!
Yavuz Semerci, gazetelerin internet medyası ve TV kanallarıyla içerik paylaşımını kesmesini canlı yayında yorumladı...

Habertürk ekranlarında Zafer Arapkirli’nin sorularını yanıtlayan gazeteci Yavuz Semerci, gazetelerin ortak deklarasyonu ile başlayan süreci yorumladı. Geçtiğimiz haftanın tirajlarıyla ortaya çıkan tabloyu değerlendiren Semerci "gazetelerin ömrünün sonlarına geldik artık" dedi.
 
YAZILI BASIN İÇİN ARTIK PERDE KAPANIYOR...
Gazete Habertürk yazarı ve Gazeteport.com’un kurucusu olarak yazılı ve dijital medyada güçlü bir deneyimi olan Yavuz Semerci, gazetelerin internet medyası ve TV kanallarıyla içerik paylaşımını kesmesini canlı yayında yorumladı. Semerci, gazete tirajlarında geçen hafta yaşanan düşüşün anlam kazanması için bir aylık periyodun geçmesi gerektiğini söylerken yine de yazılı basında artık perdenin kapanmak üzere olduğunu kaydetti.
 
Semerci "gazeteler bu kararla aslında tirajlarını korumaktan çok internet medyasının gelişip kendilerine rakip olmalarını engellemeye çalışıyor" dedi. İnternet medyasının gelişiminin gazetelerin maliyetiyle düşünüldüğünde önlenemez bir gerçek diyen Yavuz Semerci "bir gazeteyi satarken maliyetini çıkartmak için en az 1 dolara satmanız gerekir. Ama gazeteler bunun yarısına hatta üçte birine satılıyor. Sonra da reklamla o açığı kapatmaya çalışıyorlar." dedi. Yatırım açısından internet medyasının çok daha rasyonel olduğunu vurgulayan Semerci gazetelerin buna göre evrileceğini söyledi.
(KKK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com