"Amacımız 85 Bin İmza Toplamak"

"Amacımız 85 Bin İmza Toplamak"
Türk-İş Kütahya İl Tamsilciliği, Üretim A.Ş'ye (EÜAŞ) ait Termik Satrallerin ve Hidroelekrik Santrallerinin özelleştirilmemesi için Kütahya Sevgi Yolu'nda başlattıkları imza kampanyası 5'inci güne girdi. 5 gün içerisinde toplam 15 bin imza topladıklar

Türk-İş Kütahya İl Tamsilciliği, Üretim A.Ş'ye (EÜAŞ) ait Termik Satrallerin ve Hidroelekrik Santrallerinin özelleştirilmemesi için Kütahya Sevgi Yolu'nda başlattıkları imza kampanyası 5'inci güne girdi. 5 gün içerisinde toplam 15 bin imza topladıklarını vurgulayan Türk-İş Kütahya İl Tamsilcisi Eşref Erden, amaçlarının bu sayıyı 85 bine çıkarmak olduğunu vurguladı.
Türk-İş Kütahya İl Temsilciliği, Üretim A.Ş (EÜAŞ) ait Termik Satrallerin ve Hidroelekrik Santrallerinin özelleştirilmemesi için Kütahya Sevgi Yolu'nda başlattıkları imza kampanyasının 5'inci güne girdiğini belirtti. Türk-İş Kütahya İl Tamsilcisi Eşref Erden Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) ait Termik Satrallerin ve Hidroelekrik Santrallerinin özelleştirileceği, Termik Santrallerin ham maddesi olan Linyit Kömür İşletmelerinin de özelleşecek santrallere devri ile ilgili Hükümetin ve Hükümete bağlı Bakanlığın özelleştirme çalışmalarına başladıklarını söyleyerek, amaçlarına ulaşmak ve seslerini duyurmak için en az 85 bin imzayı toplama gayreti içinde olduklarını belirtti
Türk-İş Kütahya Temsilciliği olarak; Maden-İş Sendikası Kütahya Şubesi, Batı Anadolu Maden-İş Sendikası Tunçbilek Şubesi, Maden-İş Sendikası Hisarcık Şubesi olarak çalışanlar nezdinde, yerleşim birimi olarak Kütahya Merkez, Tavşanlı, Tunçbilek, Hisarcık ilçeleriyele birlikte yöre varlıklarının özeleşmemesi için imza kampanyasına devam ettiklerini vurgulayan Erden, bekledikleri katılımın olduğunu söyledi.
İmza kampanyasının 07 Nisan Çarşamba günü Kütahya Sevgi Yolu'nda başlattıklarını söyleyen Erden, kampanyada 5'inci güne girdiklerini ve kampanyaya katılımın yoğun onduğunu vurgulayarak memnun olduklarını ifade etti.İmza kampanyasının 17 Nisan Cumartesi günü sona erceğini dile getiren Erden, bu süre zarfında amaçlarına ulaşmak için çalışma arkadaşarıyla yoğun bir biçimde çaba sarf ettiklerini özellikle vurguladı.
Özelleştirmeler nedeniyle Kütahya'da işsizliğin ve göç olayalarının artığına dikkat çeken Erden, Kütahyalıları bu konular karşısında duyarlı olmaya davet etti.
Erden konuşmsına şöyle devam etti:'Evinize giren ekmeğin bir bölümünü daha fazla para kazanma ve daha fazla kar etme hırsında olan sermayenin cebine aktarmaktadır. Işinize aşınıza sahip çıkın. Kütahya özellştirmeler konusunda Türkiye'deki birçok ilin başında gelmektedir. Son 10 yılda Kütahya'da özelleştirmeler hız kazanmaya başladı. Kütahya'nın değerleri bir bir satılıyor.'
Üretim, yatırım ve istihdam konusunda Kütahya'nın iyiyce geriye gittiğine vurgu yapan Erden, Kütahyalıların elinde kalan son kurumlar olan G.L.İ ve S.L.İ Kömür işletmeleriyle EÜAŞ Seyitömer ve EÜAŞ Tuçbilek Termik Santrallerinin de özelleştirme kapsamına alındığına dikkat çekerek, özelleştirmelerin hemen durdurulması gerektiğini ifade etti.
Türkiye Maden İşçileri Sendikası Kütahya Şube Başkanı Ahmet Çimen ise yaptığı konuşmada, Kütahya'nın iki temel öğesi olan işletmelerin özelleştirmeleri ile Kütahya'nın yoksulluğa sürükleneceğine dikkat çekti. Özelleştirmlerin sürekli farklı şekillerde halka lanse edildiğine dikkat çeken Çimen, halkı özelleştirmeler konusunda bilinçlendirmeye çalıştıklarınıda sözlerine ekledi.
Konuşmasına çok çarpıcı açıklamalarla devam eden Çimen:' Özelleştirmeler yabancı sermayelerin eline bırakılna değerlerimizdir. Bu değerlerimize bilinçli insanlar olarak sahip çıkmalıyız. Satışa çıkarılacak ilk işletmle içerisinde Kütahya'nın can damarı olan Tunçbilek ve Seyitömer termik santralleri olduğu herkes tarafından bilinmesi gerekiyor.'dedi.
Özelleştirmelerin durdurulması için halk olarak kilitlnemeleri gerektiğini hatırlatan Çimen, halk istediğinde birçok şeyin gerçeçleştiğine de dikkat çekerek halk olarak özelleştirmeleri durduracak güce sahip olduklarını da dile getirdi.
Çimen, son olarak imza kampanyasına Kütahyalıların gerek desteği vereceklerine inandıklarını ifade etti. İmza kampanyası ile seslerini gereken yerlere duyuracaklarını ifade eden Çimen, halkı bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com