'Amacımız Birinci Olmak'

'Amacımız Birinci Olmak'
Almanya'da gerçekleşecek olan 56. Eurovision Şarkı Yarışması'nda 'Live It Up' adlı parçayla Türkiye'yi temsil edecek Yüksek Sadakat geri sayıma başladı...

Live It Up şarkısını diğer iki şarkının arasından seçmeniz zor oldu mu?

Seçtiğimiz şarkılardan bir tanesi yayınlanmak üzere olan albümümüzdeydi. Diğer ikisini de bu teklif geldikten sonra yapmıştık. Üç şarkı da bir Yüksek Sadakat şarkısıydı. Bizim için üçünü de birbirinden ayırt etmek çok zordu.

İŞTE LİVE İT UP ADLI EUROVİSİON ŞARKIMIZ

Diğer ülkerin şarkıları arasında belli olmayanlar da var fakat siz şarkınızla hangi sırada olacağınıza inanıyorsunuz?
Gerçekten bunu önceden tahmin etmek çok zor ama her yıl başka başka kriterler ön plana çıkıyor. Eurovision'da belirgin bir başarı kriteri ya da belli bir ölçüm var mı, bunu söylemek zor. Ama bakınca mesela şarkının İngilizce olmasının, o şarkıya daha fazla varla şans getirdiği artık aşikar. Tempo çok belirgin bir etken değil ama hızlı tempolu şarkıların kısmen daha şansı var. Bizim şarkımızın şimdiden nereye oturduğunu söylemek zor ama iyi bir şarkı hazırladığımız söylenebilir. Biz birinci, ikinci ya da üçüncü oluruz demek çok zor ama arzumuz birinci olmak.

Eurovision'daki şovunuz hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Bizim grubumuz beş kişiden oluşuyor. Yarışmada, sahne üzerinde en fazla altı kişi olmanız gerekiyor. Biz de geçen yıl Manga'nın yaptığı gibi 6. kişiyi kullanmayı düşünüyoruz. Fakat bu kişinin enstrüman mı çalacağı yoksa dans mı edeceği konuları şu an için belirsiz.

Grubun adının yarışma için geçmesi gerçekten çok sürpriz oldu. Siz böyle bir teklif bekliyor muydunuz?
Yani çok bekliyorduk diyemeyiz ama daha önce yapılan röportajlarda yaklaşık bir yıldır 'Böyle bir teklif gelse sizin cevabınız ne olurdu' diye sorular yöneliyordu. Aslında bu işi yapan sizin gibi basın mensupları havayı daha önceden teneffüs edebiliyorlar. Bu sorulardan sonra aklımızdan 'acaba' diye geçti. Bu realize olduğunda açıkçası biz de şaşırdık çünkü kamu oyunda bizim ismimiz bu şekilde geçmedi. Hatta alternatiflerden biri olarak yansımadı yani bize de sürpriz oldu.

Anneniz 27 yıl önce Eurovision Şarkı Yarışması'nda yarışmıştı. Ona haberi nasıl söylediniz?
Uğur Onatkıt: Haberi ilk aldığım da annemi aramıştım. Annem uyuyordu o arada uykulu bir şekilde çok mutlu oldu ve 'tarih tekerrürden ibarettir' dedi. Yapacak bir şey yok bende çok mutlu oldum bakalım ne olacak biz de çokmerak ediyoruz.

Peki annenizin size verdiği bir nasihat oldu mu?
Sahne heyecanıyla ilgili çok fazla şey söylemedi. Onun nasihatları genelde şarkı seçimi ve bizim seçilmemizden sonra yapılacak eleştirilerle ilgiliydi.

Eleştiriler konusunda neler söyledi?
Karşılaşabileceklerimizi bize en uygun şekilde anlattı. Bak bunlar bunlar olacak, diye güzel tabirlerle ifade etti. Bu manada annem çok yardımcı oldu. Arkamızda böyle bir tecrübenin olması büyük bir şans.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com