“Amacımız halkımıza temiz su ulaştırmak”

“Amacımız halkımıza temiz su ulaştırmak”
Tavşanlı Belediyesi, ilçe de kullanılan içme suyunun kalitesini arttırmak için baraj dip savaktan su alma yapısının yükseltilmesi çalışmasına başladı.

Tavşanlı Belediyesi, ilçe de kullanılan içme suyunun kalitesini arttırmak için baraj dip savaktan su alma yapısının yükseltilmesi çalışmasına başladı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mustafa Güler hedeflerinin daha temiz, kokusuz ve içilebilir suyun Tavşanlı'ya temin etmek olduğunu söyledi. Daha önceden fizibilite çalışmalar yapılarak sorunun kesin çözümü için uğraştıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Mustafa Güler başlatılan çalışma sonrası Tavşanlı halkının daha temiz bir su içeceğini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
”İlçemizin suyunu Kayaboğazı barajından temin etmekteyiz. Göreve gelmeden su konusunda sıkıntılar olduğunu biliyorduk.Yapmış olduğumuz araştırmalar ve fizibilite çalışmaları sonrası sıkıntının baraj gövdesindeki dip savaktan su alma noktasından kaynaklandığı getirtmiş olduğumuz dalgıçlar sayesinde tespit ettik. 2011 yılı çalışma takviminde yer alan Kayaboğazı Barajındaki içme suyu arıtma tesisinin yenilenmesi, revizyonu ve son teknolojiyi yeniden yapım işi öncesinde, baraj gövdesinden daha sağlıklı, temiz ve kokusuz su almak amacı ile baraj gövdesindeki dip savaktan su alma yapısının yükseltilmesi çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Bu amaçla,Tavşanlı içme suyu ana hattında barajdan itibaren su kesintisi yapılacağından, gündüz saatlerinde sularda kesilmeler meydana gelecek. Halkımızı mağdur etmeden yine halkımız için daha temiz, kokusuz ve en önemlisi içilebilir su temini için yürüteceğimiz bu çalışmalara halkımızın duyarlı olmasını ve belediyemize destek vermelerini bekliyorum”dedi. Güler ayrıca su kesintileri öncesinde halkın bilgilendirileceğini de söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com