“Amacımız sürdürülebilir okul-işletme işbirliğini oluşturmak”

“Amacımız sürdürülebilir okul-işletme işbirliğini oluşturmak”
Eskişehir'in İnönü ilçesi'nde Ford Otosan Cargo Teknik Eğitim Merkezi törenle açıldı.

Eskişehir'in İnönü ilçesi'nde Ford Otosan Cargo Teknik Eğitim Merkezi törenle açıldı.
Ford Otosan, mesleki eğitime katkıda bulunmak ve ülkemizin işsizlik, mesleksizlik ve nitelikli iş gücü ihtiyacına çözüm olabilecek modelleri geliştirmek amacıyla Koç Holding tarafından başlatılan “Meslek Lisesi Memleket Meselesi” projesi kapsamında, Eskişehir İnönü Endüstri Meslek Lisesi içerisinde kurduğu Ford Cargo Teknik Eğitim Merkezi'ni törenle hizmete açtı.
620 metrekare kapalı alana sahip Ford Cargo Teknik Eğitim Merkezi'nde, İnönü Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine, Ford Otosan'ın yurtiçi ve yurtdışı servisleri çalışanlarına ve yan sanayi çalışanlarına uygulamalı teknik eğitim ve satış eğitimleri verilecek. Uzmanlık paketlerine göre süresi değişkenlik gösteren eğitimlere, aynı anda 24 kişi katılabilecek.
Meslek liselilerin ürettiği araçlar Ford Otosan'dan tüm dünyaya ihraç ediliyor
Ford Cargo Teknik Eğitim Merkezi'nin açılış töreninde konuşan Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, “Amaçlarının sürdürülebilir bir okul-işletme işbirliği modeli oluşturmak, teknik ve mesleki eğitime destek olurken sanayiye istihdam için nitelikli insan kaynağı oluşturulmasına katkıda bulunmak ve müşteri memnuniyetini artırmak olduğunu belirterek, “Ford Otosan olarak ilk günden beri tüm olanaklarımızı seferber ederek desteklediğimiz Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi kapsamında 36 Meslek Lisesi Koçu ile 19 okula ulaşarak, 698 bursiyere katkı sağladık. Bugün de yine bizi gururlandıran bir eğitim merkezi açıyoruz. Merkezimiz, Eskişehir İnönü fabrikasına yakın olmanın getireceği hızlı oryantasyon ve teknik destek avantajına da sahip. Bu projenin bayi teşkilatının nitelikli eleman ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacağına inanıyorum. Merkezimizde yetiştirdiğimiz İnönü Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri sektöre büyük katkı sağlarken ağır ticari araçlarda uygulanan teknolojik yeniliklere uyumlu ve yüksek vasıflı teknisyenlerimiz, servis hizmetlerimize değer kazandıracak. Şu anda Ford Otosan Gölcük tesislerinde 2 bin 500'den fazla Endüstri Meslek Lisesi mezunu çalışıyor. Amerika Birleşik Devletleri dahil tüm dünyaya ihraç edilen üstün kaliteli ürünleriyle ülkemizin gurur kaynağı olan Ford Otosan'ın başarısında meslek liselerinde yetişmiş gençlerimizin katkısı çok büyüktür. Ayrıca, tüm eğitim malzemelerimiz, otomotiv endüstrisindeki son gelişmeleri karşılayabilecek en yeni versiyonlardan oluşacak. Eğitmenlerimizin bilgileri de uzmanlar tarafından düzenli olarak güncellenecek” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com