Aman dikkat, çaycı çıkabilir

Aman dikkat, çaycı çıkabilir
Kütahya'nın Simav İlçesinde bir çay ocağı sahibi, zemin kattaki işyerinden çevresindeki esnaflara çay götürmek üzere caddeye çıkan garsonlar ile vatandaşların çarpışmasını önlemek amacıyla işyeri girişine, “ Dikkat Çaycı Çıkabilir” yazı

 Kütahya'nın Simav İlçesinde bir çay ocağı sahibi, zemin kattaki işyerinden çevresindeki esnaflara çay götürmek üzere caddeye çıkan garsonlar ile vatandaşların çarpışmasını önlemek amacıyla işyeri girişine, “ Dikkat Çaycı Çıkabilir” yazılı uyarı levhası astı. İlçenin en işlek yeri sayılan Kışla Caddesi üzerindeki 69 numaralı işyerinde iki yıldan bu yana çay ocağı işleten 22 yaşındaki Tevfik Yavuzsoy, esnafa çay servisi yaparken hızlı hareket eden garsonların, aniden caddeye çıktığını ve hemen her gün vatandaşlarla çarpıştıklarını söyledi: Çıkan kazalar sonucu vatandaşların canının yandığını ifade eden Yavuzsoy kazaları önlemek amacıyla işyerinin önüne “ Dikkat Çaycı Çıkabilir” yazılı uyarı levhası asmak zorunda kaldığını bildirdi. Bazen garsonlarının bazen de vatandaşların dikkatsizliği sonucu çıkan kazalarda günde ortalama 10 dolayında bardağının kırıldığını anlatan Yavuzsoy, bardakların kırıldığına değil vatandaşların canının yanmasına ve bir de üstlerinin kirlenmesine çok üzüldüğünü ifade etti. Tabelayı astıktan sonra kazaların asgari seviyeye indiğini vurgulayan Yavuzsoy,” Şeytan kulağına kurşun. Tabelayı asalı iki ay oldu. İki aydır tek bir kaza olmadı. Sonuç olarak çok mutluyum” diye konuştu.

“UYARI LEVHALARINDAN ESİNLENDİM”
Tabelayı, günlük hayatta sıkça rastlanan “Dikkat Tomruk Düşebilir”, “Dikkat Ayı Çıkabilir”, “Dikkat Heyelanlı Saha”, gibi uyarıcı levhalardan esinlenerek hazırladığını belirten Yavuzsoy, “İlk günlerde bazıları bunu komik buldu. Ancak ben zamanla uyarıcı tabelaların etkinliğini yaşayarak gördüm ve bundan yararlandım. Sözlü bir uyarıdan ziyade, uyarıcı bir tabelanın etkinliğini, bu levhayı komik bulanlar bile gördü. Ayrıca bu levha sayesinde işlerim de açıldı. Çevremde iş yaptığım esnaf sayısı her geçen gün artıyor” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com