Amatör ressamdan usta eserler

Amatör ressamdan usta eserler
Kütahya Kültür ve Sanat Derneği'nde (KÜSAD) amatör ressam İslam Sabri Edin tarafından ilk kişisel resim sergisi açıldı. Kütahya Beldiyesi'nde emekli olduktan sonra resme merak sardığını belirten Edin;"Emekli olduktan sonra resim yapma merakı bende doğd

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği'nde (KÜSAD) amatör ressam İslam Sabri Edin tarafından ilk kişisel resim sergisi açıldı. Kütahya Beldiyesi'nde emekli olduktan sonra resme merak sardığını belirten Edin;'Emekli olduktan sonra resim yapma merakı bende doğdu' dedi.

Kütahya Belediyesi'nde emekli olduktan sonra resme merak sardığını belirten 59 yaşındaki İslam Sabri Edin; KÜSAD üyesi olduğunu, ressam Ahmet Yakupoğlu'na büyük hayranlık duyduğunu, Ahmet Yakupoğlu'nun yapmış olduğu resimleri taklit ederek resimler yaptığını ve kendisini geliştirmek için daha çok resim konusunda çalışması gerektiğini vurguladı.
Boş zaman etkinliği olarak başlamış olduğu yağlıboya resim çalışmaları hakkında uzmanlardan eğitim alıp çalışmalarını geliştirmek İslam Sabri Edin konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Belediyeden emekli olduktan sonra resme merak sarmaya başladım. Boş zamanlarımda kendi evimde yaptığım yağlıboya tablolarımı KÜSAD aracılığıyla görücüye çıkardım. Açtığım sergi vasıtasıyla bu işin ustalarından eğitim alıp resimlerimi daha da geliştirmek istiyorum.'
Kütahya'nın ünlü ressamı Ahmet Yakupoğlu'nun, yaptığı yağlıboya tablolarının kendisine esin kaynağı olduğunu belirten Edin, bugüne kadar otuza yakın çalışma yaptığını da sözlerine ekledi.
İslam Sabri Edin tarafından KÜSAD'da açılan kişisel resim sergsinin 25 Haziran - 4 Temmuz tarihleri arasında açık olacağı da açıklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com