Amazon.com'da şiddeti özendiren tişört

Amazon.com'da şiddeti özendiren tişört
İnternet üzerinden satış yapan perakende devi Amazon, Cuma Günü "Sakin Ol ve Bol Bol Tecavüz Et" sloganını içeren tişörtün yarattığı tepkilere rağmen, aynı şirketin ürünlerini sergilemeye devam ediyor.

Amerikan Solid Gold Bomb adlı şirket tecavüz sloganlı tişörtleri satıştan kaldırmıştı. Şirket tişörtlerin yanlışlıkla satışa konulduğunu açıklamıştı.

Aynı şirketin kadınlara şiddeti özendirdiği ileri sürülen "Sakin Ol ve Tokatla" yazan tişörtlerinin satışı Cumartesi öğle saatlerine kadar devam etti. Amazon'dan daha sonra yapılan açıklamada, bu ürünlerin satışının durdurulduğu belirtildi.

Tişörtler 2'nci Dünya Savaşı sırasında propaganda için kullanılan "Sakin Ol ve Devam Et" cümlesinden türetilmiş sloganları içeriyor.

Şirketin Cumartesi Türkiye saatiyle Amazon'da satışa sunulan 8425 ürünü arasında "Sakin Ol ve Bıçakla", "Sakin Ol ve Elle" sloganlarını İçeren tişörtler de vardı.

Türkiye saatiyle 16.00 itibarıyla bu tişörtler hala sergilenmesine rağmen satın alınamamaya başlandı. Solid Gold Bomb, tepkilere neden olan ürünlerin "silme kuyruğunda" olduğunu ve bir süre sonra siteden tamamen kaldırılacağını duyurdu.

Sosyal paylaşım sitelerinde Amazon'a bu tişörtler nedeniyle eleştiriler yöneltildi. Eski İşçi Partisi milletvekili John Prescott, Twitter'da daha önce İngiltere'de az vergi ödemekle eleştirilen Amazon için "Amazon önce İngiltere'de vergi ödemekten kaçındı. Şimdi de ev içi şiddetten para kazanıyor" dedi.
Times gazetesi yazarı Caitlin Moran da bir Twitter mesajında "Vay, Amazon'da 'Sakin Ol ve Tokatla' tişörtü. Ne kadar rahatsız edici" diye yazdı. (MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com