Ameliyat sonrası görme yetimizi kaybettik" iddiası

Ameliyat sonrası görme yetimizi kaybettik" iddiası
İL SAĞLIK MÜDÜRÜ NECİP YEMENİCİ, KONUYLA İLGİLİ İNCELEME BAŞLATTIKLARINI, MUAYENE OLANLARIN SANDIKLI DEVLET HASTANESİ'NDE YENİDEN BİR KONTROLDEN GEÇİRECEKLERİNİ BELİRTTİ

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ NECİP YEMENİCİ, KONUYLA İLGİLİ İNCELEME BAŞLATTIKLARINI, MUAYENE OLANLARIN SANDIKLI DEVLET HASTANESİ'NDE YENİDEN BİR KONTROLDEN GEÇİRECEKLERİNİ BELİRTTİ

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, katarakt ameliyatı olan 7 kişinin görme yetilerini kaybettikleri iddiasıyla ilgili inceleme başlattıklarını bildirdi.
İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, Emirhisar köyünde özel bir sağlık merkezine ait göz tarama aracında muayenenin ardından katarak teşhisiyle ameliyat olan 7 kişinin görme yetisini kaybettiği iddiasıyla ilgili inceleme başlattıklarını belirtti. Yemenici, gezici göz tarama aracında muayene olan bütün vatandaşları Sandıklı Devlet Hastanesi'nde yeniden bir kontrolden geçireceklerini belirtti.
Katarakt teşhisi konulan hastalardan 60 yaşındaki İshak Güleç, namaz kılacağını söyleyerek hastaneden ayrıldığını belirterek, 'Bizden ücret almayacaklarını söylediler. Sonra namaz kılacağımı söyledim ve hastaneden ayrıldım. Namazdan geldikten sonra beni çağırmışlar. Beni bulamayınca diğer arkadaşı ameliyata almışlar. Beni içeriye aldılar. Hemşireye ben ameliyat olmak istemiyorum dedim. 'Madem öyleyse bu arkadaşı ameliyat etmeyelim' demiş doktor. Bende o şekilde ameliyat olmadım' dedi.
Ameliyat olanlardan Ahmet Ertürk (65) de, 'Gittik Afyon'da bizi ameliyat ettiler. Kontrole gittiğimizde bazılarımızın gözü şişti. O gece yattığımda gözümün içerisine ateş doluyor zannettim. Afyon'a gittim. Doktora 'Ben ölüyorum beni tedavi et' dedim bana bir şeyimin olmadığını söyledi. Biz doktora bağırmaya başlayınca bizi başka bir hastaneye gönderdi. Orada gözümüze damla damlatarak hepimizi tek tek gönderdiler' diye konuştu.

- GÖRME YETENEKLERİNİ KAYBEDEN HASTALAR MUAYENEDEN GEÇİRİLİYOR-
Afyonkarahisar'da, bir özel sağlık merkezinde aynı gün katarakt ameliyatı olduktan sonra görme yeteneklerini kaybeden 7 kişiden 5'i muayene edilmek üzere Sandıklı Devlet Hastanesi'ne getirildi.
Görme yeteneklerini kaybeden vatandaşlardan biri muayene olmak için Denizli Devlet Hastanesi'ne giderken bir diğeri de muayene olmayı kabul etmeyerek evinde kaldı. Sandıklı Devlet Hastanesi Başhekimi Salim Aksoy, Sağlık Grup Başkanlığı ve Devlet Hastanesi'ne ait iki hizmet aracıyla hastaları almak üzere sabahın erken saatlerinde Hırka ve Emirhisar köyüne gitti. Başhekim Aksoy ve hastane personeli, Hırka köyünden Lutfiye Akkuş ve Salih Dalkılıç, Emirhisar köyünden de Osman Yıldırım, İsmet Öztürk ve Ahmet
Türk'ü Devlet Hastanesi'ne getirdi.
Hırka köyünden Mehmet Macit tedaviyi kabul etmedi. Kamil Öz'ün de kendi imkanlarıyla muayene olmak için Denizli'ye gittiği öğrenildi.
İLÇEYE İKİ DOKTOR GELDİ
Her iki köyde Sandıklı Devlet Hastanesi tarafından Mobil Sağlık İstasyon Merkezi oluşturuldu. Sandıklı Devlet Hastanesi'nde göz doktoru olmadığı için Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nden görevlendirilen iki doktor ilçeye geldi. Sandıklı Devlet Hastanesi'nde başhekim odasında bekletilen hastalar daha sonra muayene edilmek üzere göz polikliniğine alındı.
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü, bir özel sağlık merkezinde aynı gün katarakt ameliyatı olan 7 kişinin görme yeteneklerini kaybettiklerine ilişkin basında yer alan haberler üzerine konuyla ilgili inceleme başlattı. İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, Devlet Hastanesi'nden iki göz doktorunu konuyu incelemeleri için görevlendirdiklerini belirterek 'İki doktorumuz şu an Sandıklı Devlet Hastanesi'nde hastalarımızı muayene etmeye başladı. Yapılan muayene ve kontrollerden sonra sonuçlar belli olacak. Konusunda
uzman olan bu arkadaşların incelemeleri sonucu, bir ihmal, kusur veya başka bir sonuç varsa yasal işlem başlatılacaktır. İnceleme devam ediyor ilerleyen günlerde daha geniş bir açıklama yapacağız' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com