Amerika Akdeniz'den Suriye'yi vurmaya hazırlanıyor!

Amerika Akdeniz'den Suriye'yi vurmaya hazırlanıyor!
Amerika Birleşik Devletleri donanma ordusunu Akdeniz'de konuşlandırmaya başladı ve Suriye'ye operasyona hazırlandığının sinyalini verdi.

Suriye'nin önceki gün katliam yaparak kendi vatandaşlarını hunharca öldürmesi ve kimyasal silahlar kullanarak sınırları geçmesi üzerine Amerika harekete geçti. Akdeniz'de donanmasın konuşlandıran ABD, Suriye'ye müdahale edeceğinin sinyallerini güçlü bir şekilde ortaya koydu.

Batılı istihbarat kurumlarının Suriye’deki ilk incelemelerin ardından kimyasal silah kullanıldığına işaret eden açıklamalarının ardından ABD dün gece Akdeniz’deki deniz güçlerini Suriye’ye olası bir operasyon için konuşlandırdı.

Batılı istihbarat kurumlarının Suriye’deki ilk incelemelerin ardından kimyasal silah kullanıldığına işaret eden açıklamalarının ardından ABD dün gece Akdeniz’deki deniz güçlerini Suriye’ye olası bir operasyon için konuşlandırırken, yetkililer Başkan Barack Obama’nın askeri operasyon konusunda henüz bir karar almadığını söyledi.  NTV’nin haberine göre bu gelişmeler yaşanırken Türkiye dahil yedi ülkenin genelkurmay başkanlarının önümüzdeki günlerde Ürdün’de bir araya geleceği iddiası da doğrulandı.Adının açıklanmasını istemeyen bir güvenlik yetkilisi, ABD Donanması’nın Akdeniz’deki varlığını üç destroyerden dörde çıkaracağını belirtti. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com