Amerika’da tehlike çanları çalıyor!

Amerika’da tehlike çanları çalıyor!
ABD’nin ”mali uçurum” sorunuyla ilgili olarak ABD Kongresi’nin Senato kanadı liderleri yarına kadar ortak bir öneri ortaya çıkarmaya çalışacak.

ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray’da, Temsilciler Meclisi Başkanı John Boehner, Meclis azınlık lideri Nancy Pelosi, Senato çoğunluk lideri Harry Reid ve Senato azınlık lideri Mitch McConnell olmak üzere Kongre liderleriyle  vergi artışları ve harcama kesintileri konusunda uzlaşmaya vararak, ”mali  uçurum”dan kaçınmak için bir araya gelmişti.
 
Obama, toplantı sonrasında da yaptığı açıklamada, Senato liderlerinden yarına kadar bir öneri ortaya koymalarını, yoksa ”temel unsurları içeren” kendi  öneri paketinin Kongre’de oylamaya sunulmasını istemişti.
 
Senato çoğunluk lideri Reid de toplantı sonrasında, toplantıyı ”yapıcı bir görüşme” olarak değerlendirdi. Toplantı sonucunda olumlu gelişmelerin ortaya çıkmasını umduklarını belirten Reid, şu ana kadar somut bir şeylerin ortaya  çıkmadığını ama Cumhuriyetçi liderlerle bir sonuca ulaşabilmek için  çalıştıklarını söyledi.
 
Reid, özellikle 24 saatin bu açıdan çok önemli olduğunu belirtirken,  sonuca ulaşmanın kolay olmadığına da dikkati çekti.
       
Senato azınlık lideri Mitch McConnell da Beyaz Saray’da iyi bir toplantı yaptıklarını söyledi.
 
McConnell, Senato olarak en erken yarın bir ilerleme sağlayıp, öneriyle  gelmeyi ümit ettiklerini belirterek, ”Sıkı çalışacağız ve 24 saat içinde bu  noktaya varıp varamayacağımıza bakacağız” dedi.
 
Temsilciler Meclisi Başkanı John Boehner’in ofisinden yapılan yazılı  açıklamada, Meclis’in ağustos ayında geçirdiği öneri hatırlatılarak, Meclis’in bu  konuda zaten bir adım atmış olduğunu, bu nedenle Senato’nun eyleminin beklendiği  bildirildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com