Amerikalı fotoğrafçı İstanbul’da sır oldu!

Amerikalı fotoğrafçı İstanbul’da sır oldu!
7 Ocak’ta İstanbul’a fotoğraf çekmek için gelen iki çocuk annesi Amerikalı Sarai Sierra ortadan kayboldu

20 Ocak akşamı kaldığı hostelden yemek almak üzere ayrılan ABD’li kadından bir daha haber alınamadı. Pasaportu ve bavulları odasında bulunan kadının eşi, ABD basınını ayağa kaldırdı.

ABD’nin New york kentinde yaşayan 33 yaşındaki Sarai Sierra, hayatında ilk kez yurt dışı seyahatine çıkmıştı. Bu yolculuk için İstanbul’u seçen 2 çocuk annesi, Beyoğlu’nda bir hostele yerleşti. Her gün çektiği İstanbul fotoğraflarını Instagram’daki sayfasına yüklüyor, Skype ve mail aracılığıyla da eşi Steven Sierra ile irtibata geçerek yaptıkları hakkında bilgi veriyordu. 21 Ocak’ta ülkesine dönmeyi planlayan ve 20 Ocak Pazar günü internetten kardeşine Galata Kulesi’ne gideceğini söyleyen New Yorklu kadından ailesi bir daha haber alamadı.

POLİS ODASINI ARADI

9 ve 11 yaşında iki çocuğu bulunan Sarai’nin eşi Steven, uçak şirketini aradı. Ancak United Airlines şirketinden eşinin uçağa binmediğini öğrendi. Karısının hayatından endişe eden Steven, New York polisini ve FBI’ı arayarak durumu bildirdi.

Steven daha sonra da ABD’nin İstanbul başkonsolosluğunu arayarak eşinden haber alamadığını söyledi. Türk polisine de durumu bildiren adam, eşinin kaldığı hostele ulaştı. Hostel görevlileri odaya girdiğinde, Sierra’nın pasaportu, şarj aleti ve kıyafetlerini buldu. Amerikalı kadının en son pazar gecesi bir şeyler yemek için hostelden ayrıldığını ve bir daha geri dönmediğini öğrenen Steven Sierra, Amerikan basının ayağa kaldırdı.

BULANA BİN DOLAR ÖDÜL

ABC, CBS gibi ABD’nin önde gelen televizyon kanallarını dolaşarak Türkiye’de kaybolan karısını arayan Steven, Wall Street Journal, Washington Post gibi ABD’nin önde gelen gazetelerine de haber oldu. Türk polisinin ingilizce bilmediğinden yakınan dertli koca, “14 yıldır evliyiz, eşim beni terketmez. Kesin dünyanın bir ucunda başına bir şey geldi. Onun sağsalim gelmesini istiyoruz” diye konuştu.

Yakınları da Türkiye’de kaybolan Sierra’yı bulmak için seferber oldu. Twitter’dan seslerini duyurmak isteyen Sierra’nın yakınlarından biri, “Sierra’yı bulmamıza yardımcı olan kişiye 1000 dolar ödül vereceğim. Eğer 1 milyon dolarım olsaydı onu verirdim” diye yazdı.

EŞİ TÜRKİYE'YE GELİYOR

Amerikalı kadının İstanbul’a arkadaş grubuyla gelme planı yaptığı, ancak son anda arkadaşlarının seyahati iptal ettiği ortaya çıktı. Sarai Sierra’nın eşi Steven, kardeşi David ile birlikte İstanbul’a geliyor.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com