Amerika'yı sarsan skandal!

Amerika'yı sarsan skandal!
Penn State Üniversitesi'nin eski futbol koçu asistanı Jerry Sandusky'nin çocuk istismarından dolayı 48 değişik davadan yargılanıp ve bunların 45'inden hüküm giydiği 442 yıl hapsi istenen davaya bir yenisi daha eklendi.
Amerika'yı şoka sokan davanın yankıları bütün ülkeyi sararken, Sandusky mağdurlarından birisinin avukatı olan Tom Kline' nin Penn State Üniversitesi'ne açtığı dava olayın boyutlarını çok daha derin yerlere taşıdı.
 
FBI' ın yaptığı ve 7 ay süren 400 röportaj ve 3 milyon sayfaya yakın dosyanın incelendiği araştırma sonucunda, ilk olarak Sandusky' nin 1998 yılında Penn State Üniversitesi' nin futbol takımından bazı öğrencileri ile duş alırken cinsel taciz yaptığı ve buna benzer bir diğer olayın 2001 yılında tekrar yaşanması, okul yönetimi ve geçtiğimiz günlerde hayatını 82 yaşında kaybeden ve Penn State Üniversitesinde Baş Futbol Koçu olan Joe Paterno tarafından bilinmesi davanın boyutlarını çok daha başka yerlere taşıdı.
 
Okulun itibarının ve Futbol programının zedelenmemesi için ört bas edildiği ortaya çıkan bu şok durum Amerikan ulusal basınında büyük şok etkisi yarattı.

Ölümünden önce Sandusky davası ile kendisine sorulan sorulara kaçamak cevaplar veren ve Penn State Üniversitesi'nde Heykeli dikilen Koç Joe Paterno' ya bu skandalı yıllarca sakladığı için öfke yağıyor.

Binlerce veli Penn State Üniversitesini mahkemeye vermeye hazırlanırken, öğrenciler Joe Paterno' nun üniversitenin bahçesinde bulunan heykelinin yıkılması için büyük bir kampanya başlattı. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com