Amiralin kızının odasına kamera koydu ama sanık değil!

Amiralin kızının odasına kamera koydu ama sanık değil!
Askeri Casusluk iddianamesinde istifa eden Oramiral Nusret Güner ve kızı mağdur olarak görülüyor. Ancak dijital verilerdeki fişleme bilgilerinin altında ismi bulunan Hâkim Murat Ataman ile Donanma Komutanı’nın evine girerek gizli kamera yerleştirdiği öne

Deniz Kuvvetleri Komutanı olması beklenirken istifa eden Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner ve kızı, Askeri Casusluk iddianamesi’nde mağdur olarak yer aldı.
 
Mağduriyetin gerekçesiyse davanın tutuklu sanıklarından İzmir’de görev yapan Deniz Astsubay Sunay Akkaya’dan ele geçirildiği öne sürülen dijital verilerdeki fişleme bilgileri. İddianamede Güner’in henüz 16 yaşındaki kızı ile ilgili yapıldığı öne sürülen fişleme kayıtlarına da sansürsüz olarak yer verildi.
 
İddianamede Oramiral Nusret Güner ve kızı ile ilgili bölümde, “Örgüt mensubu şüpheli Sunay AKKAYA’dan elde edilen “SUNAY” isimli dijital materyal içerisinde “\\CENGİZ CAN EROL\HAKİM MURAT ATAMAN - MUSTAFA KOÇ” klasörü içerisindeki “Nusret Güner Hakkında.doc” isimli office belgesinde” denilerek devam ediyor ve özel hayata ilişkin bilgilere yer veriliyor.
 
HER İKİ İSİM DE İDDİANAMEDE YOK
 
Nusret Güner ve kızı ile ilgili, tarih düşülerek yapılan özel hayata ilişkin fişleme bilgilerinin altında ise Hâkim Murat Ataman ismi yer alıyor. Donanma Komutanı Nusret Güner’in evine girerek video kayıt cihazı yerleştirdiği ileri sürülen kişi ise Astsubay Mustafa Koç olarak yer buluyor. Ancak fişlemelerin altında ismi bulunan Hâkim Murat Ataman da, Donanma Komutanı’nın evine girerek gizli kamera yerleştirdiği öne sürülen astsubay Mustafa Koç da iddianamede sanık olarak yer almadı. Gizli kamera yerleştirdiği iddia edilen astsubay Mustafa Koç ile ilgili başka bir dijital dokümanda fişleme kaydı ortaya çıktı. Bu fişleme kaydında Mustafa Koç’un Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli olduğu belirtilerek, “Annesi babası ayrıymış. Psikolojisi bozuk. Eskişehirli” ibaresi yer aldı.  (CTK)
 
Haberin kaynağı için tıklayın: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22468200.asp

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com