Ampul görünsün diye Çınar ağacını kestiler!

Ampul görünsün diye Çınar ağacını kestiler!
Kocaeli’nin Kartepe İlçesi’nde, D-100 Karayolu kenarında bulunan AKP İlçe Binası’nın ambemi olan ’ampul’ ile ’AKP’ yazısının görünmesini engelleyen çınar ağacının yarısının kesilmesi vatandaşlardan tepki aldı.
Ağacın kesilmesinin ardından parti amblemi tamamen ortaya çıkınca eleştirilerin hedefi olan AKP İlçe Başkanı ağacı kendisinin ketirmdeiğini, belediyeye sorulmasını istedi. Belediye yetkilileri ise bu ağacın üstünde böceklenme belirlediklerini, bu nedenle kestiklerini iddia etti.
 
Yaklaşık 25 metre boyundaki çınar ağacının, gece vakti yarısının kesilmesi ilçede tartışma konusu oldu. Özellikle HAS Partili’ler bu ağacın 16 Haziran’daki, AKP İlçe binasının amblemini kapatır şekildeki kesilmemiş hali ile 18’ Haziran’da kesildikten sonra, AKP amblemi tamamen görünür şekilde çekilmiş fotoğraflarını basın mensuplarına dağıttı. Has Parti Kartepe ilçe yöneticileri, ağacı da AKParti İlçe Başkanı Hasan Kandaz’ın kestirdiğini ileri sürdü. 
 
’BEN KESTİRMEDİM, BELEDİYEYE SORUN’ 
 
Kocaeli Bölgesi’nin simgelerinden biri olan ve İzmit kent merkezindekilerin bir dalının bile kesilmesi yasak olmasına rağmen, burada ağacın yarısının kesilmesi tüm Kocaeli’de tepkilere yola çarken, AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz ağacı kendisinin kestirmediğini ileri sürdü. Kandaz, "Ben belediyenin park bahçeler müdürü değilim. Onlar kesmiş. Gidin belediyeye sorun. Benim ağaç kesimiyle bir ilgim yok" dedi. 
 
SADECE BU AĞACIN ÜSTÜNDE BÖCEKLENME OLMUŞ
 
Kartepe Belediyesi Basın Bürosu yetkilileri ise, D-100 Karayolu boyunca birçok ağaç bulunduğunu, ancak sadece bu ağacın üst kısmında böceklenme görüldüğü için kestirildiğini ileri sürdü. Ancak vatandaşlar, 16 Haziran’da çekilen fotoğrafta çınar ağacının üst kısmının gayet sağlıklı göründüğünü belirterek, böyle bir gerekçenin kabul edilemeyeceğini söyledi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com