“Ana kız okuldayız kampanyasını ciddiyetle takip ediyoruz”

“Ana kız okuldayız kampanyasını ciddiyetle takip ediyoruz”
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, “Ana Kız Okuldayız” kampanyasına büyük bir ciddiyetle takip ettiklerini ifade ederek mikro kredi projesinden faydalanan kadınlara “Çevrenizde okuma yazma bilmeyenlere bize bildirin” çağrısında bulundu.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, “Ana Kız Okuldayız” kampanyasına büyük bir ciddiyetle takip ettiklerini ifade ederek mikro kredi projesinden faydalanan kadınlara “Çevrenizde okuma yazma bilmeyenlere bize bildirin” çağrısında bulundu. Vali olarak idare ile vatandaşlar arasında bir kopukluk olmamasını istediğini belirten Özdemir Çakacak, “İnsanımız bize kolayca ulaşsın istiyoruz. Devlet olarak insanımızı kimseye muhtaç etmeden her türlü desteği vereceğiz”dedi.
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Mikro Kredi Merkezi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. İhtiyaç sahibi vatandaşlara devlet olarak kimseye muhtaç etmeden her türlü desteği vereceklerini belirten Uşak Valisi, “Ana Kız Okuldayız” kampanyasının önemine vurgu yaptı. İş yapabilme kabiliyeti olan kadınlara yerel girişimcilik projesi ve mikro kredi uygulaması kapsamsında destekleyeceklerini bildiren Vali Çakacak, “Girişimci kadınlarımızdan ümitliyim. İş yapabilme kabiliyeti olan ve proje üreten kadınlarımıza her türlü desteği vermeye hazırız”dedi.
Yaklaşık iki yıldır ülke genelinde uygulanan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde yürütülen “Ana Kız Okuldayız” kampanyasını ciddiyetle takip ettiklerini bildiren Uşak Valisi Özdemir Çakacak,”İki yıldır uygulanan kampanya son yılların en büyük okuma yazma kampanyasıdır. Amacı ülke genelinde okumaz yazmaz kimsenin kalmamasını sağlamaktır. Biz ilimizde bu kampanyayı ciddiyetle takip ediyoruz. Kampanya başladığında ilimizde 69.sırada yer alıyordu. Açtığımız kurslardan sonra 12. sıraya kadar yükseldik. Sadece öğretmenlerimiz ve milli eğitim değil tüm kamu kuruluşlarında görev yapan arkadaşlarımız bu kampanyaya önem veriyor. Köylerde ve kent merkezinde okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza, kadınlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Vali olarak mikro krediden faydalanan hanımlarımızdan rica ediyorum. Çevrenizde okuma yazma bilmeyen insanımızı bize bildirin. Onlar için kurslar açalım. Mikro Kredi merkezinde de bir sınıf oluşturabiliriz. Yeter ki okuma yazma bilmeyen hanımlarımıza ulaşalım. Devlet olarak biz okuma yazma kurslarının yanı sıra Halk Eğitim Merkezleri'nde de kurslar açıyoruz”dedi.
İhtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşıp her türlü desteği de verdiklerini, devlet ile vatandaş arasında bir kopukluk olmamasını istediklerini de bildiren Vali Özdemir Çakacak şunları söyledi; “ İnsanımız ile devlet arasında bir kopukluk olmasın istiyoruz. İnsanımız devletin temsilcisi olan bizlere kolayca ulaşsın, her türlü ihtiyacını bize söylesin istiyoruz. Sosyal Yardımlaşma Vakfı her türlü ihtiyaç için insanımızın yanındadır. Bizim ulaşamadığımız ihtiyaç sahiplerini girişimci kadınlarımızın bize bildirmesini istiyoruz. Biz devlet olarak onlara her ne ihtiyacı varsa kimseye muhtaç etmeden yardım edeceğiz. Girişimci kadınlarımıza da fırsat vereceğiz. Vakıflarımızın amacı balık tutabilecek insanlarımıza olta verip balık tutmalarını sağlamaktır. Yeter ki iş yapabilecek kabiliyetleri olsun”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com