Ana okulu öğrencileri kendi tv'lerini kurdu

Ana okulu öğrencileri kendi tv'lerini kurdu
Uşak Milli Egemenlik Anaokulu öğretmenleri Microsoft ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın birlikte uyguladığı” Yenilikçi Öğretmenler Projesi” kapsamında, “Yayındayız” isimli proje geliştirdi.

Uşak Milli Egemenlik Anaokulu öğretmenleri Microsoft ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın birlikte uyguladığı” Yenilikçi Öğretmenler Projesi” kapsamında, “Yayındayız” isimli proje geliştirdi. Proje ile yaşları 5 ile 6 arasında değişen minikler kamera karşısına geçip haber sunuyor, klip ve reklam çekiyor.
Proje'de 150 anaokulu öğrencisi kurdukları TV ile haber programları, hava durumu, röportajlar, klip ve dizi çekimleri yaparak okulda yayın yapıyorlar. Öğrenci velileri ise çocuklarını beklerlerken bu programları izliyor. Projenin koordinatörlüğünü üstlenen anaokulu öğretmeni Aybike Bağcıoğlu, projenin Türkiye'de derece kazanacağına inandıklarını ifade etti. Bağcıoğlu, projenin Türkiye'de tek olduğuna dikkat çekerken çalışmaların neticesinde olumlu tepkiler almaya devam ettiklerini bildirdi. 13 Mayıs tarihinde projenin sona ereceğini ifade eden Aybike Bağcıoğlu, “ Projenin sona ermesinin ardından çalışmalarımız devam edecek. Öğrencilerimiz ile yaptığımız bu güzel çalışmanın devam etmesini istiyoruz” dedi.
Proje ile çocukların televizyon programcılığından, haberciliğine kadar birçok alanda kendi başlarına çalışma yaptıklarını dile getiren Koordinatör Öğretmen Bağcıoğlu, “Yenilikçi Öğretmenler Projesi kapsamında hazırladığımız projenin ismini 'Yayındayız' koyduk. 'Minik eller büyük işler' sloganı ile çıktığımız yolda gerçekten öğrencilerimiz büyük işler yapmaya başladılar. Projede bulunan 4 öğretmen yoğun bir çalışma yaptı. Proje ile okul içine tesisatımızı kurarak televizyon çekimleri yapılması için kendi çapımızda ekipmanlar aldık. Çocuklarımız aldığımız ekipmanlar ile yönetmen, oyuncu, kurgucu, olurken, bu şekilde klipler, haber bültenleri, hava durumu, yarışmalar ve küçük çaplı diziler çekmeye başladılar. Tamamen öğrencilerin çabaları ile olan bu çalışma beğeni kazandı. Öğrencilerimiz öğretmenleri sınıf arkadaşları ve velileri ile röportaj yaparak kendi kliplerinde oynadılar dedi.
Öğrencilerin yaptığı işlerin kendilerini heyecanlandırdığını anlatan Milli Egemenlik Anaokulu Müdürü Yasemin Pala ise örnek çalışmanın diğer okullara da yayılmasını dilediklerini belirtti. Pala, “Okulumuz öğretmenlerimizin içinde bulunduğu proje takdir edilecek bir çalışmadır. Minik öğrencilerimiz bu yaşlarına rağmen güzel bir çalışma sergileyerek örnek teşkil ediyorlar. Öğrencilerimizin bu çalışmasını gördükçe heyecan duyuyorum. Küçük yaşlarına rağmen üzerlerine aldıkları sorumluluk çok önemli” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com