Ana okulu sevinci

Ana okulu sevinci
Kütahya'nın Simav İlçesine bağlı Gökçeler köyünde, vatandaşlar öğrenci azlığı nedeniyle kapanan okullarını muhtar İbrahim Paycu'nun önderliğinde Anaokuluna dönüştürdü.

Kütahya'nın Simav İlçesine bağlı Gökçeler köyünde, vatandaşlar öğrenci azlığı nedeniyle kapanan okullarını muhtar İbrahim Paycu'nun önderliğinde Anaokuluna dönüştürdü. Anaokulunun açılış törenine katılan Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, okulun öğrenci azlığı nedeniyle ileriki tarihlerde kapanmaması için velilere üç çocuk uyarısında bulundu. Gökçeler Köyü Anaokulunun açılışı dolayısıyla köyde tören düzenlendi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından söz alan Anaokulu Müdürü Gülşah Tütüncü, kapanan okullarını Anaokuluna dönüştürerek eğitime olan sevgilerini ispatlayan Gökçeler köyü halkına ve köy muhtarına teşekkür borcu bulunduğunu dile getirdi. Tütüncü, miniklerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu anlattı. Daha sonra söz alan Sjmav İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi vatandaşlara seslenerek, ”Öğrenci azlığı nedeniyle okulunuzun ileriki yıllarda kapanmasını istemiyorsanız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi üç çocuk sahibi olun” uyarısında bulundu.
Gökçeler Köyü Anaokulunun açılışında hüzün ve sevincin birada yaşandığına dikkat çeken Sevgi, öğrenci azlığı nedeniyle okulları kapanan vatandaşların hüzün yaşarken bu gün aynı okulda Anaokulun açılmasıyla sevincin yaşandığını ifade etti. Okul öncesi eğitimde pilot il seçilen Kütahya'nın ilçeleri arasında Kütahya'nın en önde bulunmasının sevindirici olduğunu vurgulayan Sevgi, eğitime ilgi duyan Gökçeler köyü halkının kapanan okullarını Anaokuluna dönüştürmesinde emeği geçen muhtar İbrahim Paycu başta olmak üzere tüm velileri teşekkür ve minnet borcu bulunduğunu kaydetti.
10 miniğin eğitim göreceği Gjökçeler köyü Ana Okulu daha sonra Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi ve köy Muhtarı İbrahim Payçu'nun kurdeleyi birlikte kesmeleriyle 2009-2010 eğitim ve öğretim yılına başlamış oldu. Sınıfların gezilmesi ve öğrencilerle hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından köy halkı okul bahçesinde konuklara gözleme ve ayran ikram etti. Açılış öncesi okul bahçesine kurdukları saçlarda odun ateşinden gözleme yapan öğrenci velileri yaptıkları gözlemelerle ayranları kendi elleriyle konuklara ikram etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com