Anadolu Ajansı 94 yaşında

Anadolu Ajansı 94 yaşında
Kalkınma Bakanı Yılmaz:

ANKARA (AA) - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile  Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı,  AA'nın 94'üncü kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Kalkınma Bakanı Yılmaz, köklü bir kurum olan AA'nın Kurtuluş Savaşı sırasında önemli görevler ifa ettiğini, aynı şekilde ülkenin kalkınmasında, gelişmesinde ve demokratikleşmesinde önemli roller üstlendiğini belirtti.

AA'nın son yıllarda yurt içindeki etkin haberciliğinin yanı sıra uluslararası alanda da Türkiye'nin sesi olduğunu ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Anadolu Ajansı, Türkiye'den sağlıklı bir şekilde haberlerin dünyaya ulaştırılmasında aynı şekilde dünyadan da sağlıklı bir şekilde ve birinci elden haberlerin ülkemize aktarılmasında çok önemli görevler ifa eden bir kurum. Yenilikleriyle son dönemdeki atak tutumuyla da hep takdir ettiğimiz bir kurumumuz. Ben 94. yıldönümünü tebrik ederken, 100. yılına doğru başarılı çalışmalarının devam etmesini diliyorum. 2023 hedefleri çerçevesinde Anadolu Ajansı'mızı küresel düzeyde çok daha etkili bir kurum olarak görmek istediğimizin altını çiziyorum. Tüm ajans çalışanlarına saygılarımı ve sevgilerimi iletiyorum."

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da AA'nın kuruluşundan bu yana kadrolarını zenginleştirerek, ajanscılık alanında geliştiğini belirterek "AA, ajans haberciliğinin öncülerinden bir kuruluşumuz. AA, doğru, etkin ve katkısız haber iletmede referans gösterilecek bir ajans" dedi.

Gerek yazılı, gerekse görsel basının kullandığı haberlerin büyük bir kısımının AA kaynaklı olduğuna dikkati çeken Yazıcı, şöyle dedi:

"Fakülte yıllarından hatırlıyorum bir hocanın deyişi vardı, 'Haber katkısız, yorum özgür olmalı' diye. Bunun gazeteciliğin önemli ilkesi olduğunu düşünüyorum. Bu önemli ilkeye AA'nın gerçekten büyük bir titizlikte riayet eder olduğunu görmekten de memnuniyet duyuyorum.

AA'nın sadece Türkiye'de değil, dünyanın önemli yerlerinde de ofisler bulundurmak suretiyle dünyada olup bitenleri doğru biçimde aktarmak, hem ülkemizde olanları yalın halde insanımızın bilgisine sunmak noktasında gördüğü işlev her türlü takdirin üzerinde. Bir kez daha 94. yıl dönümünde başarılarının artarak devamını diliyorum."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com