Anadolu Ajansı 94 yaşında

Anadolu Ajansı 94 yaşında
TBMM Başkanı Çiçek: "Anadolu Ajansı hem Türkiye'de hem de dünyada doğru haber açısından önemli görevler ifa ediyor"

ANKARA (AA) - TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Anadolu Ajansı'nın (AA) hem Türkiye'de hem de dünyada doğru haber açısından önemli görevler ifa ettiğini belirterek, "Bundan sonra da inanıyoruz ki, aynı sorumluluk duygusu içerisinde doğru haberler geçmek suretiyle vatandaşlarımızın ya da Türkiye'yi izleyenlerin doğru karar verebilmeleri bakımından doğru bir kaynak olmaya devam edecektir, etmelidir" dedi.

Çiçek, AA'nın 94. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Ajans'ın 94 yıllık kurum olmasının önemli olduğunu vurguladı. Çiçek, "Devlet kurumlarımız içerisinde bir kısmının bu kadar geçmişi yoktur, daha yenidir. daha tazedir. Anadolu Ajansı tabiatıyla bizim dışa açılan penceremizdir diyebiliriz" ifadesini kullandı.

Haberciliğin giderek daha da önem kazandığını belirten Çiçek, şunları söyledi:

"Çoğumuzun bilgi kaynağı, gazetelerden okuduklarımız, televizyonlardan dinlediklerimiz. Şimdi bir de buna sosyal medya eklendi. Ama bu kadar bilgiye erişimde kolaylık elde etmiş olmamıza rağmen çok da bilgi kirliliği yaşıyoruz. Bilgi kirliğinin en çok yaşandığı ülkelerinin başında Türkiye geliyor. Aynı konuyla ilgili bakarsınız bir ajans farklı yazıyor, öbür ajans farklı bir haber geçiyor. Bir televizyon kanalı konuyu farklı değerlendiriyor, bir başka kanal ya da gazete farklı değerlendirmeler yapıyor. Böyle olunca da vatandaş hangisi doğru hangisi yanlış bunu anlamakta güçlük çekiyor."

Bu durumun ortaya çıkardığı karmaşanın Türkiye'de kutuplaşmalara ve gerginliklere zemin hazırladığına işaret eden Çiçek, AA haberlerinin bu durumda önem arz ettiğini vurguladı.

AA'nın hem Türkiye'de hem de dünyada doğru haber açısından önemli görevler ifa ettiğini belirten Çiçek, "Bundan sonra da inanıyoruz ki aynı sorumluluk duygusu içerisinde doğru haberler geçmek suretiyle vatandaşlarımızın ya da Türkiye'yi izleyenlerin doğru karar verebilmeleri bakımından doğru bir kaynak olmaya devam edecektir, etmelidir" diye konuştu.

Anadolu Ajansının 94. kuruluş yıldönümünü kutlayan Çiçek, AA çalışanlarına başarılar diledi, daha nice hizmet yılları temennisinde bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com