Anadolu Ajansı 94 yaşında

Anadolu Ajansı 94 yaşında
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

ANKARA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Anadolu Ajansının (AA) 94'üncü kuruluş yıl dönümünü kutladı.  

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam,  Milli mücadele döneminde Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde Anadolu insanının sesini tüm dünyaya duyurmak için kurulan Anadolu Ajansının ülkenin gururu bir kuruluş olduğunu belirtti.

İçerde savaşan ve dış dünyadan habersiz kalmış bir halkı, ülke ve dünya olaylarından haberdar eden AA'nın, dışarıda milli mücadeleyi savunduğunu, kamuoyunu aydınlattığını hatırlatan İslam, Anadolu Ajansının o yıllarda milli mücadele karşıtı iç ve dış yayınlara karşı halka moral bakımından güç katarak birlik ve beraberliğin sağlanmasında çok önemli bir rol oynadığını ifade etti.

Savaş koşullarında başlayan haber yolculuğunda doğru, tam ve objektif haberleri en hızlı biçimde halka ulaştırma ilkelerinden ödün vermeden çalışan AA'nın, bugün de Türk basınının en önemli haber kaynağı olduğuna dikkati çeken İslam, şunları kaydetti:

"Önemi giderek artan Anadolu Ajansı, kurulduğu günden bu yana kamuoyunu doğru haberlerle aydınlatma sorumluluğunu başarıyla gerçekleştirmektedir. Çağın gereklerine uygun biçimde kendini sürekli yenileyen Anadolu Ajansı, geniş haber ağı, hızlı ve doğru haber akışı, farklı dillerdeki yayınlarıyla, güçlenen Türkiye’nin gür sesini dünyaya duyurmaya devam ediyor.

Gelişen yeni teknolojiye ayak uydurarak, metin, fotoğraf, video, internet medyası, sosyal medya ve diğer seçenekleriyle içeriğini zenginleştiren Anadolu Ajansı, ülkemizde gazeteci istihdamı açısından da büyük öneme sahiptir. Altı dilde, 60'tan fazla ülkede kardeş yürekleri buluşturan, mazlum milletlerin sesi olan Anadolu Ajansının dünyanın en etkin ajansı olma hedefine ulaşacağına inanıyorum. 

94 yıldır hızlı ve doğru habercilik anlayışıyla büyük başarılara imza atan Anadolu Ajansının tüm yöneticilerini, her kademedeki çalışanını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum."

-"Türkiye'nin gözü, kulağı, sesi"

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Anadolu Ajansının, 94 yıldır Türkiye'nin gözü, kulağı ve sesi olmaya devam ettiğini belirtti.

Bugün iletişim teknolojisinin bütün imkanlarından yararlanarak şimdilik 7 dilde dünya genelinde haber servisi yapan Anadolu Ajansı'nın aynı zamanda bir okul olduğunu dile getiren Avcı, şunları kaydetti:

"Bugün Türk medyasında, Türk basınında görev yapan pek çok tecrübeli muhabir ve haber editörü Anadolu Ajansının rahle-i tedrisinden geçmiş deneyimli kişilerdir. Dolayısıyla ben Anadolu Ajansına milli mücadeleden başlayarak bugüne kadar, millet hizmetinde 94 yıldır verdiği bu şerefli katkılardan ötürü çok teşekkür ediyorum. Anadolu Ajansına ayrıca eğitimle ilgili haberler konusunda gösterdiği özen nedeniyle teşekkür ediyorum. Gerek Milli Eğitim Bakanlığı çalışanları, gerekse öğrencilerimiz, velilerimiz en güvenilir haber kaynağı olarak Anadolu Ajansını hep ön sırada tutmuşlardır ve Anadolu Ajansı da bu ilgiyi doğrusu gerçekten hakketmiştir."

Anadolu Ajansı'da aynız zamanda kendi içinde mesleki eğitime verdiği önem dolayısıyla da teşekkür eden Avcı, Anadolu Ajansının başarılarının nice nice yıllar artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Vefat eden AA çalışanlarına Allah'tan rahmet, emekli olanlara da sağlıklı, huzurlu nice yıllar dileyen Avcı, "Çalışanların da sağlık ve huzur içinde, başarılı hizmetleri devam etsin" dedi. 

-"Dünyanın sayılı ajanslarından biri haline geldi" 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AA'nın 94'üncü kuruluş yıl dönümünü gönülden kutladığını ve başarılarının devamını dilediğini belirterek, başta AA Genel Müdürü Kemal Öztürk olmak üzere bütün çalışanları tebrik etti.

AA'nın, habercilikte son zamanlarda büyük hamleler gerçekleştirdiğini vurgulayan Eroğlu, "Esasen habercilikte aslolan şudur, doğru haberin, geniş kitlelere en kısa zamanda ulaşmasıdır. Anadolu Ajansı bunu başaran dünyanın sayılı ajanslarından biri haline geldi. Şu anda bildiğim kadarıyla 60'tan fazla ülkede temsilcisi olan, aynı anda 7 dilde özellikle haber üretip bütün dünyaya yayabilen gerçekten muhteşem bir ajansımız. Bundan dolayı ben de gurur duyuyorum. Özellikle başarılarının devamını diliyorum" diye konuştu.

Ajansın 100. yılına az bir zaman kaldığını hatırlatan Eroğlu, "Gerçekten 100. yılda kendine daha büyük hedefler koyması gerekir diye düşünüyorum. Anadolu Ajansında bu potansiyel var. Gerçekten çalışanlarında bu şevk, heyecan var. Bu yüzden bunu da başaracaklarına ben yürekten inanıyorum" dedi.

Bakan Eroğlu, "Hakikaten, haber kaynaklarının ne kadar önemli olduğunu biz geçtiğimiz yıl Türkiye'de gördük. Yani yalan haberler üretmek isteyenlere karşı Anadolu Ajansı gür sedasıyla cevabını verdi. Tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyorum ben. Nice nice 94 yıllara ulaşması temennisiyle bütün Anadolu Ajansı çalışanlarını canı gönülden kutluyorum, tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Hayırlı olsun, uğurlu olsun" ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com