Anadolu Ajansı 94 yaşında

Anadolu Ajansı 94 yaşında
Başbakan Yardımcısı İşler:

İSTANBUL (AA) - Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla, Kurtuluş Savaşı'nın ilk yıllarında, Anadolu'nun sesini dünyaya duyurmak için kurulan ve yarın 94. kuruluş yıl dönümünü kutlayacak olan Anadolu Ajansı'nı (AA), Başbakan Yardımcısı İşler, Ekonomi Bakanı Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız ile Sağlık Bakanı Müezzinoğlu tebrik etti.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Anadolu Ajansı'nın son yıllarda yapmış olduğu atılımla, dünyanın en etkili 5 ajansından biri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

Anadolu Ajansı'nın Cumhuriyet'ten daha yaşlı olduğunu hatırlatarak, 94. kuruluş yılının hayırlı olması dileğinde bulunan İşler, şunları söyledi:

"Anadolu Ajansı son yıllarda yapmış olduğu atılımla gerçekten dünyadaki önemli ajanslar arasına girdi. Bundan dolayı Anadolu Ajansı'nın başta genel müdür olmak üzere bütün çalışanlarını tebrik ediyorum. Dünyanın neresine gidersek gidelim, her yerde Anadolu Ajansı'nı görüyoruz. Hakikaten çok hızlı bir şekilde haberleri geçebiliyor. Hem Türkiye'ye dışarıdan, hem de içeriden dış dünyaya, Türkiye ile ilgili haberleri geçiyor. Çok etkin, aktif bir ajans haline geldi. Bütün emeği geçenleri tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıllarda daha nice başarılar diliyorum." 

- Ekonomi Bakanı Zeybekci

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de Anadolu Ajansı'nın kuruluşunun 94. yılını kutlarken, "Nice 94'lere, 194'lere, 294'lere inşallah" dedi.

Anadolu Ajansı'nın Cumhuriyetin kuruluşundaki en önemli aktörlerden biri olduğunu belirten Zeybekci, şöyle konuştu:

"Kurtuluş Savaşı'nı yapmış olan bir teşkilat. İnsanların yeme, içme, nefes alma, yaşama gibi en kutsal hakkı olan haber alma haklarının en sağlıklı ve en güvenli şekilde yapılmasını sağlayan bir kurumumuz. İnsanlar, aldıkları haberler ne kadar sağlıklı, ne kadar tarafsız, ne kadar objektif olursa, o kadar sağlıklı şekilde kanaat sahibi olurlar. Kanaatleri sağlıklı olan insanların da kararları sağlıklı olur. Anadolu Ajansımızı bu özelliğinden dolayı son derece önemsiyorum, kutluyorum. Anadolu Ajansımızın kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen ve aramızdan ayrılanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün Anadolu Ajansı ailesine de kolaylıklar diliyorum. Allah kaza bela vermeden, güzel hizmetler sizlere nasip etsin."

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Anadolu Ajansı'nın 94 yıllık mazisiyle, çok önemli bir kurum olduğunu dile getirerek, kuruluş yıl dönümünü tebrik etti. 

Yıldız yaptığı açıklamada, Ajansın geniş bir ağa sahip olduğunu, yaptıkları çalışmaları, ziyaretleri, AA muhabirlerinin izlediğini ifade ederek şunları söyledi:

"Gittiğimiz köylerde, bütün beldelerde, her tarafta Anadolu Ajansı yanımızdaydı. Bütün bunları takip edebilecek kadar geniş bir ağı var. Bu seçimde de çok iyi bir sınav verdi. Her ne kadar üzerinde çok fazla spekülasyon yapılıyor olsa da, bence tarafsızlığını, objektifliğini korudu. Kurtuluş Savaşı'nda Anadolu Ajansı, savaşın tüm safhalarında cesaretlendiren, yüreklendiren, bu manada olumlu katkı koyan bir yapıdaydı. Ben bütün çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Sağlık ve sıhhat içinde nice yıllara diyorum."

- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anadolu Ajansı'nın tarihi geçmişinden getirdiği misyonunu, her gecen gün güçlendirerek devam ettirdiğini söyledi.

Anadolu Ajansı'nı kuruluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla kutlayan Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Gerçekten marka değerini oluşturmuş, marka değerini her geçen gün güçlendiren ve inşallah 100. kuruluş yıl dönümünde de dünyada, ajans anlamında ilk beşin içinde olan bir Anadolu Ajansı'nı görmek istiyoruz. Bu anlamda geçtiğimiz on yılda, tarihi geçmişinden getirdiği misyonunu, her gecen gün güçlendirerek devam ettirdi. Zaman zaman tartışma zeminine çekilmek istense de, doğru habercilik anlamında saygınlığını korudu, geliştirdi, güçlendirdi. Bunun daha güçlü olması için de, başarılar diliyoruz. 94. kuruluş yıl dönümünün, yüzüncü yıl vizyon projeksiyonuna katkı sağlamasını temenni ediyoruz."

 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com