Anadolu Ajansı 94 yaşında

Anadolu Ajansı 94 yaşında
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik:

ANKARA (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Anadolu Ajansının (AA) 94'üncü kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, güçlü demokrasilerinin en önemli enstrümanlarından birisinin özgür basın olduğunu belirtti.

Anadolu Ajansının bir asra yakın tecrübe ve birikimiyle habercilik alanında öncü ve örnek bir kuruluş olduğunu vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

"Güvenilir habercilik anlayışını başarı ile temsil eden Anadolu Ajansı, hızlı ve doğru habercilikle demokrasimizin gelişimine büyük katkılar sağlamaktadır. Anadolu Ajansı özellikle son yıllarda hem teknoloji hem de insan kaynakları yatırımlarındaki ataklarla dünyanın önde gelen haber ajanslarından olmuş, bu donanımıyla Anadolu Ajansı, ülkemiz ve dünya medyası için adeta bir yol gösterici kuruluş haline gelmiştir."

-"Türk basının en güvenilir haber kaynağı"

 Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Anadolu Ajansının, Türk basının en köklü kurumlarından birisi olduğunu belirtti.

AA'nın, 94 yıldır doğru, hızlı, tarafsız yayın anlayışıyla kamuoyunu bilgilendirme görevini layıkıyla sürdürdüğüne işaret eden Güllüce, "Özgür basın, demokrasilerin gelişmesi ve yerleşmesinde en önemli araçlardan biridir. Ülkelerin geleceklerinin şekillenmesinde, güçlenmesinde halkı doğru aydınlatan tarafsız basına büyük görevler düşmektedir. Köklü geçmişiyle Türkiye'nin sesini tüm dünyaya duyuran AA, Türk basının en güvenilir haber kaynağı olmayı başarmıştır" değerlendirmesinde bulundu.

Güllüce, 94 yıllık tecrübe ve birikimiyle habercilik alanında öncü ve örnek bir kuruluş olan Anadolu Ajansının, birçok dilde yaptığı yayın, habercilik anlayışı, nitelikli kadrosu ve teknik donanımıyla büyük bir gelişme düzeyi yakaladığını bildirdi.

Çağı yakalama konusunda gösterilen çabaların, Anadolu Ajansının başarısını artırdığını belirten Güllüce, "Bu duygu ve düşüncelerle, Ülkemizin ve dünyanın güvenilir haber kaynağı AA'nın 94'üncü kuruluş yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyor, özveriyle çalışan tüm çalışanlarının başarılarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı. 

-"AA'nın başarısı ülkenin başarısıyla eşit ilerliyor"

İçişleri Bakanı Efkan Ala, iletişim çağında vatandaşların doğru bilgiye ve doğru habere ulaşma hakkı, kurumların da doğru bilgiyi iletme sorumluluğu bulunduğunu belirterek, bu ikisi arasında en optimal noktayı yakalamanın önemine işaret etti.

Ala, Anadolu Ajansının, bugüne kadar yaptığı habercilikle, doğru, güvenilir, hızlı, tarafsız ve objektif haber verme konusunda kendini ispat ettiğini vurguladı. 

Anadolu Ajansının son dönemdeki atılımlarının önemine dikkati çekerek, "AA, bizim gururumuzdur, 94'üncü yılını yürekten kutluyorum. Bundan sonrada haberciliğinde dünyadaki gelişmelere paralel bir seyirle başarılı olmasını temenni ediyorum" dedi. 

AA'nın başarısının ülkenin başarısıyla eşit ilerlediğini ifade eden Ala, "Bu konuda hakikaten çok ümitliyim. Bugün AA'nın 7 dilde yayın yapabiliyor olması, Türkiye'nin kapasitesini de ortaya koymaktadır. AA'nın da Türkiye'deki gelişmeleri yakından takip ederek, gelişmelere uygun bir şekilde ilerleme seyri izlediğini ortaya koymaktadır. Ajansı Genel Müdürü'nden çalışanlarına yürekten kutluyorum" diye konuştu.  

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com