Anadolu Ajansı 94 yaşında

Anadolu Ajansı 94 yaşında
AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu: "Anadolu Ajansı farklı dillerdeki etkili yayınıyla 100. yılında koyduğu hedefe ulaşacak ve dünyanın en etkili 5 ajansından biri olacaktır. Bu bir temenni değil. Sahada AA'nın çalışmalarını görüyorum ve bunu tecrübeme

ATİNA (AA) - AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Anadolu Ajansı'nın (AA) farklı dillerdeki etkili yayınıyla koyduğu hedefe 100. yılında ulaşacağını ve dünyanın en etkili 5 ajansından biri olacağını belirterek, "Bu bir temenni değil. Sahada AA'nın çalışmalarını görüyorum ve bunu tecrübeme dayanarak söylüyorum" dedi.

Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, AA'nın 94 yıl içinde, objektifliği ve tüm Türkiye genelindeki yaygın haber ağıyla gelişmelerin herkese ulaşmasında önemli bir rol oynadığına dikkati çekti.

Çavuşoğlu, "AA, sadece Türkiye'de değil artık bütün dünyada vardır. Kurduğu geniş haber ağıyla hem dünyadaki gelişmeleri Türkiye'ye hem de Türkiye'deki gelişmeleri dünyaya ulaştırması takdire şayandır" diye konuştu.

 

- "AA, Türkiye'nin prestijli markalarından biri haline geldi"

 

AA'nın son zamanlarda farklı dillerde yayın yapmaya başladığına işaret eden Çavuşoğlu, yayın dili sayısının artırılacağından emin olduğunu ifade etti.

Çavuşoğlu, AA'nın farklı dillerde yayın yaparak dünya basın arenasında da önemli bir yer edindiğini ve Türkiye'nin "prestijli markalarından biri" haline geldiğini kaydetti. 

Anadolu Ajansı'nın insani boyutu da hiçbir zaman elden bırakmadığını belirten Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanlığı döneminin son günlerinde yaptıkları etkinliklerden birinin de AA'nın Somali'deki insani durumu yansıtan fotoğraf sergisini açmak olduğunu hatırlattı. Çavuşoğlu, "O gün gerçekten AA ile bir kez daha gurur duymuştum" ifadesini kullandı.

 

- "Tecrübeme dayanarak söylüyorum: AA hedefine ulaşacak"

 

AB Bakanı ve Başmüzakerci Çavuşoğlu, AA'nın dünyadaki en etkili ajanslardan biri haline geldiğini, birçok bölgedeki gelişmeleri yansıtması bakımından da başarılı olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu, "AA farklı dillerdeki etkili yayınıyla 100. yılında en etkili ajanslardan biri olacaktır. Koyduğu hedefe ulaşacak ve dünyanın en etkili 5 ajansından biri olacaktır. Bu bir temenni değil. Sahada AA'nın çalışmalarını görüyorum ve bu tecrübeme dayanarak bunu söylüyorum. AA'ya nice 94 yıllar diliyoruz. Eminiz ki bu başarsını artırarak devam ettirecektir" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com