Anadolu Ajansı 94 yaşında

Anadolu Ajansı 94 yaşında
Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla Kurtuluş Savaşı'nın ilk yıllarında Anadolu'nun sesini dünyaya duyurmak için kurulan Anadolu Ajansı'nın 94. Yıldönümünü iş dünyasının önemli temsilcileri kutladı

İSTANBUL (AA) - Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla Kurtuluş Savaşı'nın ilk yıllarında Anadolu'nun sesini dünyaya duyurmak için kurulan Anadolu Ajansı'nın 94. Yıldönümünü iş dünyasının önemli temsilcileri kutladı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Anadolu Ajansı'nın 94. Kuruluş Yıldönümüne ilişkin yaptığı açıklamada, Atatürk’ün 6 Nisan 1920’de kurduğu, güvenilir, tarafsız, etik ve hızlı ilkeleriyle dünyanın en etkin 5 ajansından biri olmayı hedefleyen Anadolu Ajansı’nın, habercilikte kaydettiği başarılardan ve değişimler sonrasında geldiği noktadan memnuniyet duyduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Her geçen gün kalite çıtasını yükselten Anadolu Ajansı, Türkiye’den dünyaya dünyadan Türkiye’ye ulaştırdığı haber ve yayıncılık anlayışıyla ihracat ve ekonomimize de büyük katkı sağlıyor. Anadolu Ajansı’nın Türkiye ekonomisine, ihracatımıza ve başta 500 milyar dolar ihracat olmak üzere 2023 yılı için koyduğumuz ihracat hedeflerine verdiği katkının önümüzdeki dönemde de sürmesini temenni eder, başarılarının devamını dilerim."

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, "Kuruluş tarihi itibarı ile Cumhuriyet tarihimize şahitlik etmiş ve bu mücadeleyi an be an tüm cihan ile paylaşan, günümüzde ulusal ve uluslararası birçok noktada süratli, etik, etkin ve doğru habercilik anlayışı ile hizmet veren güzide kurumumuz Anadolu Ajansı’nın 94. Kuruluş Yıldönümünü kutlar, başarılarının artarak devam etmesini dilerim" diye konuştu.

 

- "Anadolu Ajansı'nın performansı her türlü takdirin üzerindedir"

 

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca da Türkiye'nin nadide kuruluşu olarak küresel rekabet içerisinde varlık oluşturabilmiş ve önemli başarılara imza atmış Anadolu Ajansı'nın performansının her türlü takdirin üzerinde olduğunu ifade ederek, "Anadolu Ajansı'nın son yıllarda çok daha renkli ve farklı alanlara girerek hinterlandı genişletme çabalarını ilgiyle izliyoruz. 94. yılınızı tebrik ediyor, 'nice yıllara' temennimizi sunuyoruz" dedi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ise, Anadolu Ajansı'nın 94 yıllık tarihi boyunca ülke tarihinin en yakın şahidi olduğunu anlatarak, "Kurulduğu 1920 yılından itibaren Cumhuriyetimizin kuruluşuna an be an tanıklık eden ve adım adım izleyen Anadolu Ajansı’nın, cumhuriyetin bu topraklarda filizlenmesine büyük katkıları olmuştur. Tarihi cumhuriyetin tarihi ile özdeş olan Anadolu Ajansı, iletişimin büyük önem kazandığı günümüzde de kendisini dünya ajansları ile rekabet edebilir bir konuma ve vizyona kavuşturmayı bilmiştir. 94. yaşını yaşamakta olan Anadolu Ajansı’nın bu vesile ile tüm çalışanlarını kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum" diye konuştu.

İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan ise İKV olarak Anadolu Ajansı'nın (AA) 94. kuruluş yıldönümünü can-ı gönülden tebrik ettiklerini belirtti.

94 yılın 49 yılında birlikte çalışma fırsatı elde etmiş bir kuruluş olarak, Türkiye'ye bunca yıldır hizmet etmekte olan AA'nın kuruluş gayesine uygun doğru haber iletme anlayışı içinde, etik kurallar dahilinde toplumu bilgilendirmeye devam ettiğini görmekten mutlu olduklarını vurgulayan Vardan, şunları kaydetti:

"Özellikle iletişim imkanlarının arttığı ve bilgi yaymanın çok kolay ve denetimsiz olabildiği günümüzde, AA'nın hizmet anlayışı daha da değerli olmaktadır. İKV olarak AA'nın bu prensipli çalışma anlayışının bundan sonra da nesiller boyu devam etmesini diliyor, AA'nın bugünlere gelmesinde hizmetleri geçen tüm yönetici ve çalışanlarına teşekkürü borç biliyoruz."

Koç Holding de Anadolu Ajansı’nın 94. kuruluş yıldönümünü kutladığını bildirdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com