Anadolu Ajansı 94 yaşında

Anadolu Ajansı 94 yaşında
Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla Kurtuluş Savaşı'nın ilk yıllarında Anadolu'nun sesini dünyaya duyurmak için kurulan Anadolu Ajansı'nın 94. Yıldönümünü iş dünyasının önemli temsilcileri kutladı

İSTANBUL (AA) - Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla Kurtuluş Savaşı'nın ilk yıllarında Anadolu'nun sesini dünyaya duyurmak için kurulan Anadolu Ajansı'nın 94. Yıldönümünü iş ve finans dünyasının önemli temsilcileri kutladı.

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. İbrahim Turhan, Anadolu Ajansı'nın 94. Kuruluş Yıldönümüne ilişkin yaptığı açıklamada, Kurtuluş Savaşı'nın ilk adımlarının atıldığı 6 Nisan 1920’de, Atatürk’ün talimatlarıyla Anadolu'nun sesini dünyaya duyurmak için kurulan Anadolu Ajansı’nın 94. kuruluş yıldönümünü kutladığını belirterek, şunları kaydetti:

"Mustafa Kemal Atatürk’ün, kuruluş genelgesinde ifade ettiği gibi 'kamuoyunun iç ve dış en doğru haber ile aydınlatılması ihtiyacı göz önüne alınarak kurulan' Anadolu Ajansı, 'doğru, hızlı, etik ve tarafsız' haber anlayışından taviz vermeyerek, her dönemde güvenilir bir kaynak olmuştur. Anadolu Ajansı, hem yurt içinde hem de yurt dışındaki yaygın haber ağıyla Türk medyasının en önemli haber kaynaklarından biridir. 

Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda İstanbul’un dünyanın en önemli 10 finans merkezinden birisi olması yolunda en önemli kurumlardan biri olan Borsa İstanbul A.Ş’nin faaliyetlerinin duyurulmasında da her zaman bizlerin yanında olmanızdan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim.   

Anadolu Ajansı’nın, kuruluşunun 100. yılında dünyanın en etkili 5 ajansından biri olma hedefine ulaşacağınıza yürekten inanıyor, 94. yaşınızda size ve tüm mensuplarınıza başarılar diliyorum."

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar ise, Anadolu Ajansı'nın 100 yıla yaklaşan bir tarihinin olduğunu belirterek, ülkemizin heryerinde, yurt dışında yaptığı hizmetleri takdirle karşılıyoruz. İTO olarak ajansımızdan arzu ettiğimiz şekilde hizmet alıyoruz. Ajansımızın tüm çalışmaları için tebrik ediyorum ve bundan sonraki çalışmaları için de başarılar diliyorum" dedi.

Albayrak Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Ömer Bolat da, AA'nın 94. Kuruluş Yıldönümünü yürekten tebrik ettiğini belirterek, "Anadolu Ajansı milli mücadelenin başından itibaren Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi ve yurt içindeki en güvenilir haber dağıtım ağı olmuştur. Bugüne kadar Türkiye'de habercilik alanında bir marka kuruluşudur. AA'nın tüm yönetici ve çalışanlarını tebrik ediyorum" diye konuştu.

Bolat, AA'nın özellikle son birkaç yılda dünya genelinde yeni büroları ve birçok yabancı dilde haber ağları oluşturarak uluslararası rekabette de öncü bir kuruluş haline geldiğini ifade ederek, AA'nın objektif, şeffaf, güvenilir habercilikte Türkiye'nin yüz akı bir kuruluş olduğunu söyledi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com