Anadolu Ajansı 94 yaşında

Anadolu Ajansı 94 yaşında
Ekonomi Bakanı Zeybekci: "AA, insanların nefes almak gibi, yaşamak gibi bütün özgürlüklerinden biri olan haber alma özgürlüğünün yerine gelmesindeki en önemli kurumlardan bir tanesidir"

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "AA, insanların nefes almak gibi, yaşamak gibi bütün özgürlüklerinden biri olan haber alma özgürlüğünün yerine gelmesindeki en önemli kurumlardan bir tanesidir" dedi.

Denizli'de Çameli Belediyesi'ni ziyaret eden Zeybekci, Anadolu Ajansı'nın kuruluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla AA muhabirine yaptığı açıklamada, Anadolu Ajansı'nın, Türk milleti için en önemli kurumlardan bir tanesi olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı'nın, Kurtuluş Savaşı'nı gerçekleştiren Türk milletinin gözü kulağı olduğunu belirten Zeybekci, şunları kaydetti:

"AA, aynı zamanda gazi bir kurumdur. Gazi Mustafa Kemal'in kurmuş olduğu, bu devletin temellerinde olan kurumdur. AA, insanların nefes almak gibi, yaşamak gibi bütün özgürlüklerinden biri olan haber alma özgürlüğünün yerine gelmesindeki en önemli kurumlardan bir tanesidir. İnsanlar ne kadar sağlıklı, tarafsız, özgür ve doğru haber alırsa insanların kanaatleri de o kadar özgür ve doğru oluşur. Özgür ve doğru haberler alınarak oluşan kanaatlerle insanlar doğru kararlar verdiklerinde, ülkemizin menfaatine olur. Onun için son dönemlerde, özellikle ülkemizin hareketli günler yaşadığı, ülkemizde her şeyin maniple edilmeye çalışıldığı, demokrasinin, hukukun ve milletin iradesinin dışında yerlere doğru zorlamaların olduğu dönemlerde, insanların doğru haberleri almasının ne kadar önemli olduğunu yaşayarak gören insanlarız. Bu duygularla Anadolu Ajansı'mızın 94. yılını tebrik ediyorum."

İlk gününden bugüne kadar Anadolu Ajansı'nda emeği geçen şehitlerine, hayatlarını kaybedenlerine Allah'tan rahmet dileyen Zeybekci, "Bundan sonra da bütün AA'ya, güzel haberler iletmelerini, ülkemizin refahının, barış, kardeşlik ve huzurunun güzelliklerini iletmelerini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com