Anadolu Ajansı çark etti

Anadolu Ajansı çark etti
Anadolu Ajansı yayına aldığı bir haberi Beyaz Saraydan kınama gelince haberi kaldırdı.

Başbakan’ın Mısır’daki darbenin İsrail destekli olduğunu söylemesi Anadolu Ajansında yer almıştı.  Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, dün yaptığı açıklamada, ''Erdoğan'ın sözleri saldırgan, delilsiz ve yanlış'' açıklaması üzerine Anadolu Ajansı haberi kaldırdı.

Anadolu Ajansı; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Mısır'daki darbenin İsrail destekli olmasını ifade etmesi üzerine ''Mısır'daki darbeyi İsrail'in desteklemesi'' başlıklı haber yayınlamıştı. Bugün o haberi kaldırdı.

Başbakan Erdoğan’ın, ''Mısır'daki darbenin arkasında İsrail var, elimizde belgesi var'' sözlerine ilişkin ABD'den tepki gelmişti. Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, dün yaptığı açıklamada, ''Erdoğan'ın sözleri saldırgan, delilsiz ve yanlış'' açıklamasında bulunmuştu. Anadolu Ajansı ise dün yayımladığı ''Mısır'daki darbeyi İsrail'in desteklemesi'' başlıklı haberini bugünün ilk dakikalarında iptal etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda Mısır'daki darbenin arkasında İsrail'in olduğunu savunarak şöyle konuşmuştu:

“Elimizde belgesi var. 2011 seçimleri öncesinde Fransa ’da yapılan bir oturumda Adalet Bakanı ile bir entelektüel konuşuyor. O da Yahudi. ‘Mısır’da Müslüman Kardeşler seçimi kazansa da onlar kazanamayacaktır. Çünkü demokrasi sandık değildir’ diyor.” (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com