Anadolu Ajansı muhabirine yapılan saldırı

Anadolu Ajansı muhabirine yapılan saldırı
Anadolu Ajans Kurumsal Avukatı Abdulgaffar Özaydın: "Gerek seçim hazırlığı gerekse seçim süreci ve sonrasında, kurumsal yapısı tartışmaya açık olmayan ve Türkiye'nin tek resmi ajansı Anadolu Ajansı'nı karalamaya yönelik bilinçli ve organize bir süreç izle

BAYBURT (AA) - Seçim sonuçlarına yapılan itiraz üzerine Aydıntepe Belediye Başkanlığı oy sayımını haber yapmak üzere Bayburt Adliyesi'nde bulunan ve bu sırada MHP'li olduğu bildirilen bir grubun saldırısına uğrayan Anadolu Ajansı muhabiri Abdulkadir Nişancı, savcılığa ifade verdi.

Anadolu Ajansı kurumsal avukatı Abdulgaffar Özaydın ile Bayburt Adliyesine giden Nişancı, saldırıya ilişkin Cumhuriyet savcısına ifade verdi.

Avukat Özaydın, adliye çıkışı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Bayburt Cumhuriyet Savcılığında olayı ve adli süreci yakından takip ettiklerini belirtti.

Gerek seçim hazırlığı gerekse seçim süreci ve sonrasında, kurumsal yapısı tartışmaya açık olmayan ve Türkiye'nin tek resmi ajansı Anadolu Ajansı'nı karalamaya yönelik bilinçli ve organize bir süreç izlendiğini ifade eden Özaydın, şunları söyledi:

"3 Nisan'da Bayburt'ta yerel seçimleri takip eden Anadolu Ajansı muhabiri Abdulkadir Nişancı'ya yönelik tehdit ve hakaretler bunun en açık göstergesidir. Burada sadece bir basın mensubu üyesine karşı izlenen bir suç değil, aynı zamanda Anadolu Ajansı'na yönelik bir saldırı ve nefret politikası yapılmaktadır. Bu olayın seçim sürecinde Anadolu Ajansı'nı hedef gösteren siyasi ve politik grupların açıklamalarının sonrasında gerçekleşmesi oldukça manidar olup üzerinde düşünülmesi gereken bir sorundur. Girişilen bu linç ve karalama kampanyası sonrası gerekli hukuki süreç, adli ve kolluk birimlerince başlatılmış olup Anadolu Ajansı olarak bu sürecin takipçisi olacağız. Yargıya olan güvenimizi tekrar yinelemekle sonrasında yapılacak en küçük eylem ya da girişim akabinde aynı titizlikle çalışmalar sürdürülecektir."

-Olay

MHP'nin, Aydıntepe Belediye Başkanlığı seçim sonuçları için İl Seçim Kurulu'na yaptığı itiraz üzerine yeniden oy sayımını haber yapmak üzere Bayburt Adliyesi önünde kamerasını açarak çekim yapmaya hazırlanan AA muhabiri Nişancı'ya, MHP'li olduğu belirtilen bir grup, "Anadolu Ajansı olarak siz bu hale getirdiniz. Çekemezsiniz" diye bağırarak hakaret ve küfür etmişti.

Bazılarının taş attığı, bazılarınınsa darp etmeye çalıştığı Nişancı araya giren polis ekiplerince engellenmişti. Adliye binasına girerek üçüncü kata çıkan ve burada da sözlü saldırıya uğrayan Nişancı, Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com