Anadolu Ajansı'na yeni müdür!

Anadolu Ajansı'na yeni müdür!
Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Dr. Hilmi Bengi Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkanlığından ayrıldı ve emekliliğini istedi...

Yönetim Kurulu, bunun üzerine Genel Müdürlüğe Kemal Öztürk'ü atadı. Kemal Öztürk, 1969'da Ağrı'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sakarya'da tamamlayan Öztürk, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitirdi. Öztürk, 1990'da değişik dergilerde yayımlanan makalelerle yazı hayatına başladı.

1995'te muhabir olarak Yeni Şafak Gazetesi'ne, 1996'da da belgesel yapımcısı olarak Kanal 7'ye geçti. Öztürk burada, televizyon haberciliği ve belgesel yönetmenliği yaptı. Kemal Öztürk, 2003'te eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın iletişim danışmanı oldu, 2 yıl sonra da TBMM Başkanı Başdanışmanlığı'na getirildi. Son olarak Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Basın Danışmanlığını yapan Kemal Öztürk, 2011 yılı şubat ayında bu görevinden ayrıldı.

Öztürk, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e hakaretten de hapis cezası almış ancak cezası ertelenmişti. Kanal 7'de hazırladığı “İlk Meclis” belgeseli, laiklik karşıtı bulunmuş ve RTÜK tarafından yasaklanmıştı. Çok sayıda makale ve kitapları bulunan Kemal Öztürk evli ve iki çocuk babası.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com