Anadolu Ajansı’ndan savaş çığırtkanlığı!

Anadolu Ajansı’ndan savaş çığırtkanlığı!
Anadolu Ajansı ekibi Suriyeli muhaliflerin Esad güçlerine ait bir helikopteri termal füze ile düşürme anını görüntüleyerek sayfalarını övgü dolu sözlerle taşıdı.

Anadolu Ajansı (AA), Özgür Suriye Ordusu’nun yanlı haberlerini yapmaya devam ediyor.
 
Bugün ajansın geçtiği bir haberde, AA ekibinin gözleri önünde termal füzelerle Esad ordusuna ait bir helikopteri düşüren Vefa Kalkanı Tugayı'nın Komutanı Kamil el İdlibi çarpıcı ifadeler de kullandı.
 
El – İdlibi’nin “Termal füze ve uçaksavar gibi gelişmiş imkanlara sahip olduklarını ve bu silahların helikopter ve savaş uçakları için tehlike arz ettiğini” söylediği sözlere de yer veren Anadolu Ajansı savaş çığırtkanlığında yeni bir sayfa açmış oldu.
 
İşte Anadolu Ajansı’nın o haberi:
 
“Helikopterin düşme anı AA objektifinde
 
AA ekibi, Özgür Suriye Ordusu'nun Suriye ordusuna ait helikopteri termal füzelerle düşürme anını saniye saniye görüntüledi.
 
Suriye ordusuna ait bir helikopteri düşüren Vefa Kalkanı Tugayı'nın Komutanı Kamil el-İdlibi AA muhabirine yaptığı açıklamada, termal füze ve uçaksavar gibi gelişmiş imkanlara sahip olduklarını ve bu silahların helikopter ve savaş uçakları için tehlike arz ettiğini söyledi.
 
Bölgede güç dengelerinin değiştiğine dikkati çeken İdlibi, ''Suriye uçakları devrimcilerin bulundukları bölgelerde alçaktan uçmaya çekiniyor'' dedi.
 
İdlibi, rejime bağlı hava kuvvetlerinin çatışma meydanlarından uzak tutulmasıyla değişen güç dengelerinin, savaşın sonucunun netleşmesine katkı sağlayacağını savundu.” (CTE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com