Anadolu Aslanları, İTÜ ile ürün ve proje geliştirecek

Anadolu Aslanları, İTÜ ile ürün ve proje geliştirecek
ASKON, İTÜ ile üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek amacıyla anlaşma imzaladı

İSTANBUL (AA) - Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) arasında, üniversite-sanayi işbirliğine yönelik anlaşma imzalandı.

ASKON açıklamasına göre, ASKON Genel Merkezi’nde yaklaşık 100 işadamının bulunduğu toplantıda Dernek Genel Başkanı Mustafa Koca ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın imzaladığı anlaşmayla ASKON-üniversite işbirliğinin geliştirilmesi ve üyelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere Ar-Ge projeleri oluşturulacak.

Dernek üyelerinin ihtiyaçları tespit edilerek üniversitenin ilgili birimlerine aktarılacak. Üniversite tarafından toplumun sosyal, ekonomik, psikolojik, hukuki alanlarındaki ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen yeni teknolojilere ASKON üyelerinin ulaşması; ASKON'un, üniversite bünyesinde yapılacak bilgi ve inovatif ürünlerin/hizmetlerin oluşturulmasında aktif rol alması sağlanacak.

Üyelerin ürettiği ürün ve hizmetlerin inovasyon tarafının arttırılarak, yüksek teknolojiye uyumlu olması yönünde ASKON ve üniversite ortak çalışma yapacak. Üniversitenin bilgi ve beceri kapasitesi çerçevesinde topluma hizmet sağlayacak bilgilendirici, eğitici hizmetler vermesi, toplum ile uzmanların bir araya getirilmesi sağlanacak.

ASKON'un uygun gördüğü çalışma alanlarında ve belirlediği araştırma ve yayınlarda gerektiğinde üniversitenin akademisyen ve uzman kadrosundan destek alınabilinecek.

İTÜ bünyesinde okuyan üniversite öğrencilerinin, ASKON üye firmalarında staj yapmasına yönelik ASKON çalışma yapacak, stajyer talep eden üyelerine İTÜ’nün öğrencilerini tavsiye edecek ve yönlendirecek.

Bu arada söz konusu anlaşma kapsamında ilk etapta ASKON ve İTÜ, dezavantajlı gençlerin iş yaşamına kazandırılmasına ilişkin ulusal çaplı bir projenin çalışmalarına başladı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com