“Anadolu avcılık yarışması''

“Anadolu avcılık yarışması''
Av Yaban Hayatı Konfederasyonu, Av Doğa Dergisi ve Yaban TV tarafından organize edilen ''Anadolu Avcılık Yarışması''nda ''yılın bölgesel avcısı'' ödülü, Kütahya'da faaliyet gösteren Dumlupınar Avcılık Federasyonu Başkanı Süleyman Yiğit'e verildi

Av Yaban Hayatı Konfederasyonu, Av Doğa Dergisi ve Yaban TV tarafından organize edilen ''Anadolu Avcılık Yarışması''nda ''yılın bölgesel avcısı'' ödülü, Kütahya'da faaliyet gösteren Dumlupınar Avcılık Federasyonu Başkanı Süleyman Yiğit'e verildi.
Yiğit, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl 5'incisi düzenlenen yarışmada 12 kişiden oluşan seçici kurulun ödül almaya hak kazanan adayları İstanbul'daki törende açıkladığını bildirdi.
Yılın bölgesel avcısı ödülünün İç Anadolu Bölgesi'ni temsilen Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Akıncıoğlu tarafından kendisine verildiğini ifade eden Yiğit, şunları kaydetti:
''2010 yılı içinde Türkiye genelinde doğa ve yaban hayatının korunması ile geliştirilmesi konusunda hazırlanan proje ve çalışmalar değerlendirildi. Her yıl değişik 9 bölgeye verilen ödüllerden biri bu yıl İç Anadolu Bölgesi'ni temsilen tarafıma verildi ve ilimizin tanıtılması bakımından önemli bir başarı elde etmiş olduk. Bu ödülü tüm Kütahyalılar ve tüm avcılar adına aldım. Önümüzdeki dönemlerde doğa ve yaşam adına daha etkin projeler yapacağız. Ödül aldığımız projenin oluşmasında katkısı bulunan arkadaşlara teşekkür ederim.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com