Anadolu Efes'ten üzen veda!

Anadolu Efes'ten üzen veda!
THY Euroleauge'de mücadele eden temsilcimiz Anadolu Efes ile CSKA Moskova karşılaştı.

SANSÜRSÜZHABER - THY Avrupa Top 16 E Grubu 6. hafta maçında CSKA Moskova ile karşılaşan Anadolu Efes karşılaşmadan 82-65 mağlup ayrıldı. Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısını da Anadolu Efes 47-37 geride tamamladı. Çeyrek finale çıkma şansını bir önceki hafta kaybeden Anadolu Efes bu karşılaşma sonrasında Avrupa Ligi’ne veda etti. Hafif sakatlıkları bulunan Kerem Tunçeri ve Barac ise karşılaşmada forma giymedi.

Karşılaşmaya Lafayette, Vujacic, Kinsey, Savanovic ve Batista beşi ile başlayan Anadolu Efes ilk sayılarını Vujacic ile buldu. Kinsey ile üçüncü dakikada 7-6 öne geçen lacivert beyazlılar Lafayette’in isabeti sonrasında dokuzuncu sayısını buldu. Televizyon molasına 11-9 geride giren Anadolu Efes mola sonrasında Batista ve Vujacic ile yeniden üstünlüğü ele aldı: 16-13. Çeyreğin son iki dakikasında temsilcimizde Kerem Gönlüm de oyuna dahil olurken; Kinsey ve Savanovic’in sayıları sonrasında ilk çeyrek 22-20 CSKA Moskova lehine sona erdi.

İkinci çeyreğe Savanovic’in sayıları ile başlayan lacivert beyazlılar 12. dakikayı 27-24 geride geçti. Cenk ve Batista’nın sayıları sonrasında Lafayette ile 15. dakikada skor 31-36’ya gelirken; Batista’nın basketinin ardından 17. dakikada skor 33-42’ye gelince Zouros mola aldı. Mola sonrasında Cenk ve Lafayette ile ilk yarının son dakikasında skor 37-44’e geldi. Devrenin son 60 saniyesi içinde rakip takımdan gelen üç sayılık basket ile ilk yarı sonunda Anadolu Efes soyunma odasına 47-37 geride gitti.

İkinci yarıda Anadolu Efes'te perdeyi Vujacic açarken; Batista’nın içeriyi zorlayarak kaydettiği turnike ile 23.30’da skor 41-53’e geldi. Temsilcimizin 43. sayısı yine Batista’dan gelirken; faul çizgisinden iki sayı üreten Vujacic 25. dakikada skoru 56-45’e getirdi. Kinsey’in isabetli serbest atışları ve Savanovic’in turnikesi ile çeyreğin son iki dakikasına 60-49 geride giren Anadolu Efes, Savanovic ve Cenk’in sayıları sonrasında üçüncü çeyreği 64-54 geride tamamladı.

Final periyodunda Anadolu Efes'in ilk sayısı Vujacic’in bir isabetli serbest atışı ile gelirken; Sloven oyuncu skoru 55-64’e getirdi. 34. dakikada skor 71-55’e gelince coach Ilias Zouros mola aldı. Mola sonrasında Vujacic’ten gelen üç sayılık basket ile maçın son beş dakikasında skor 58-71’e geldi. Savanovic’in syaıları ile maçın son 2.30 dakikasına 76-62 geride giren Anadolu Efes karşılaşmadan 82-65 mağlup ayrıldı.

Ufuk Sarıca sonrası Anadolu Efes'in başına Ilias Zouros geçmişti. Temsilcimiz, prestij maçını da kaybederek kötü bir bitiriş yaptı. (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com