Anadolu markaları yarışması

Anadolu markaları yarışması
FinansbankCapital ve Ekonomist dergilerinin Anadolu'daki şirketlere özel yarışması 'Anadolu Markaları Yarışması'nın beşincisi, sektörün önemli temsilcilerinin katılımıyla Afyonkarahisar'da başladı.

FinansbankCapital ve Ekonomist dergilerinin Anadolu'daki şirketlere özel yarışması 'Anadolu Markaları Yarışması'nın beşincisi, sektörün önemli temsilcilerinin katılımıyla Afyonkarahisar'da başladı.

Capital ve Ekonomist dergileri ile Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (AFSİAD) katkılarıyla düzenlenen 'Anadolu Markalı Yarışması'nın beşincisi, Anemon Otel'de yapılan bilgilendirme toplantısıyla başladı. İstanbul dışındaki illerde marka bilincini geliştirmeyi ve yerleştirmeyi hedefleyen proje kapsamında, en etkili markalaşma stratejileri ödüllendirilecek.
Finansbank Perakende Bankacılık Şube Yönetimi ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Şenüal, Afyonkarahisar'ın pek çok sektörde faaliyet gösteren başarılı şirketlere sahip olduğunu söyledi. Şenüal, birkaç yıl öncesine kadar Anadolu'da faaliyet gösteren firmaların markalaşmayı istediğini, ancak bunu nasıl gerçekleştireceğini bilmediklerini belirtti.
Marka oluşturmanın ciddi bir çaba gerektirdiğine değinen Şenüal, 'Anadolu Markaları Yarışması' ile geçirdikleri dört yıl içerisinde Anadolu şirketlerinin marka olma konusundaki çalışmalarına destek olduklarını ifade etti. Bugüne kadar 16 ilde, 4 bin 200 firmayla bir araya geldiklerini ve onlara marka olmayı anlattıklarını belirten Şenüal, 'Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre daha fazla sayıda başvuru bekliyoruz. Anadolu'dan çıkan, başarı yolunda kararlı adımlarla ilerleyen ve markalaşma stratejileriyle rakiplerine örnek olan şirketleri bu yıl da ödüllendireceğiz' dedi.
BAŞARILI ŞİRKETLER ÖDÜLLENDİRİLECEK
Genel Müdür Yardımcısı Hakan Şenüal şöyle devam etti:
“Yarışma kapsamında kurumsal ve ticari firmalar büyük şirketler ve küçük işletmeler olmak üzere iki grupta değerlendiriliyor. Büyük şirketler değerlendirilerek, ticaret, tarım, turizm ve imalat alt kategorilerinin her birinde en başarılı ilk 3 şirkete ödül verilecek. İkinci grupta ise cirosu 10 milyon TL'ye kadar olan şirketler, küçük işletmeler kategorisinde yarışacak. Bu şirketler içinden markalaşma yolunda başarılı performans sergileyen ilk 3'e seçilerek ödüllendirilecek. Yarışmanın tanıtım ve bilgilendirme toplantıları Afyonkarahisar'ın ardından Şanlıurfa, Konya, Mersin ve Kahramanmaraş'ta gerçekleştirilecek. Şirketlerin, yarışmaya katılımı için 31 Ocak 2011'e kadar www.anadolumarkalari.com sitesinden başvuru yapmaları veya başvuru formunu herhangi bir Finansbank şubesine teslim etmeleri yeterli.” Anadolu Markaları 2010 yarışmasının sonunda kendi sektöründe birinci olacak firmalardan birer kişiye ve küçük işletmeler kategorisinden ilk 3 firmaya marka danışmanlığı eğitimi verilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com