Anadolu Üniversitesi mezuniyet töreni

Anadolu Üniversitesi mezuniyet töreni
Anadolu Üniversitesi'nden (AÜ) 2010-2011 öğretim yılında yaklaşık 4 bin öğrenci mezun oldu.

Anadolu Üniversitesi'nden (AÜ) 2010-2011 öğretim yılında yaklaşık 4 bin öğrenci mezun oldu.
AÜ 2010-2011 öğretim yılı mezuniyet töreni, Atatürk Stadı'nda yapıldı. AÜ Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, akademisyenler ve öğrenciler Atatürk Stadı'nı dolduran öğrenci velilerini ve yakınlarını selamladılar.
Törenin açılış konuşmasını yapan Aydın, 'Araştırma geliştirmeden, daha nitelikli öğrenme ve araç ortamlarına, her yaştan, her kesimden insanımıza bilginin gücünü taşıyoruz. 50 yılı aşan tarihimizde Türkiye'nin sorunlarına yönelik evrensel çözümler ürettik. Üretmeye de devam ediyoruz. Sevgili öğrenciler, dünyanın mega üniversitelerinden birisinden mezun oluyorsunuz. Bilgi çağının gerektirdiği yenilikleri sürekli izlemeniz kişisel gelişiminizi güçlendirmeniz gerekecek. Tüm mezunlarımızı ve onların değerli
ailelerini bu mutlu mezuniyet vesilesiyle kutluyorum' dedi.
Konuşmaların ardından öğrencilere diplomaları verildi. AÜ Açıköğretim Fakültesi'nden mezun olan 70 yaşındaki Göksel Can da diplomasını aldı.
Törene, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı, Nurettin Yücel, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Fazıl Tekin ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlik, sanatçı Kıraç'ın verdiği konserin ardından havai fişek gösterisiyle sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com