Anadolu'nun ayağı olacağız

Anadolu'nun ayağı olacağız
Kütahya Porselen'in ikinci kuşak temsilcisi ve Marmara Genç İşadamları Federasyonu (MARGİF) Başkanı Erkan Güral, Türkiye Genç İşadamları Konfedarasyonu`na (TÜGİK) Başkan adayı olduğunu resmen açıklayarak, seçilmesi halinde Anadolu'dan İstanbul'a

Kütahya Porselen'in ikinci kuşak temsilcisi ve Marmara Genç İşadamları Federasyonu (MARGİF) Başkanı Erkan Güral, Türkiye Genç İşadamları Konfedarasyonu`na (TÜGİK) Başkan adayı olduğunu resmen açıklayarak, seçilmesi halinde Anadolu'dan İstanbul'a ve yurt dışına açılmak isteyen girişimcilerin yanında olacaklarını vurguladı. Güral'ın basın toplantısında Eskişehir Genç İşadamları Derneği (ESGİAD) ve Kütahya Genç İşadamları Derneği (KÜGİAD) Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundular.


Başkanlık yarışı için adaylığını dün düzenlediği bir basın toplantısıyla Kütahyalılara duyuran Erkan Güral, TÜGİK'in başkanlığını yürüten Hazim Sesli'nin tekrar aday olmayacağını da açıklayarak, basın mensuplarının sorularını cevapladı. TÜGİK camiası ile ilk olarak 1998`de Kütahya Genç İşadamları Derneği ile tanıştığını söyleyen Güral, bu birlikteliğin daha sonra, İstanbul`da kurulan dernekte yönetim kurulu üyeliği ile sürdüğünü belirtti. İstanbul Genç Girişimciler Derneği`nin (İSGİD) kurucu başkanlık yaptığını, şimdi ise Marmara Genç İşadamları Federasyonu'nde (MARGİF) Başkanlık görevini yürüttüğünü açıklayan Güral, ticaret hayatına 1994`de atıldığını, 35 yılını Kütahya`da geçirdiğini, son birkaç yıldır İstanbul`da yaşamaya başladığını, haftanın yarısında yine Kütahya`da bulunduğunu açıkladı.
Güral'ın yaptığı basın toplantısında, Kütahya Genç İşadamları Derneği (KÜGİAD) Yönetim Kurulu Üyelerinden Mithat Delen, Mustafa Aktaş, Göksel Özçınar, Zafer Bintepe ile Eskişehir Genç İşadamları Derneği (ESGİAD) Başkanı ve TÜGİK Başkan Yardımcısı Erdal Şahbaz ile ESGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Çakan hazır bulundular. KÜGİAD Yönetim Kurlu Üyesi ve TÜGİK Yüksek İstişare Kurulu Genel Sekreteri Mithat Delen, geçtiğimiz günlerde babası vefat eden KÜGİAD Başkanı A.Volkan Turgut'un toplantıya katılamadığını, Güral'ı desteklediğini iletti.

TÜGİK`İN DERNEK SAYISINI ARTIRCAĞIZ
TÜGİK'in çok geniş mozaiğe sahip bir sivil toplum kuruluşu olduğunu, üyeler arasında soysal ve ticari ilişkileri üst düzeye taşıyarak sinerji oluşturmak arzusu ile Başkanlık yarışında yer aldığını açıklayan Güral, öncelikli olarak dernek sayısı ve ticaret hacmini artıracaklarını bildirdi.
TÜGİK'in coğrafi bölgelere yayılmış 7 federasyon, farklı il ve ilçelerde kurulmuş 66 derneğe sahip olduğunu söyleyen Güral, ilk yıl için dernek sayısını 80'e, 2011'de 100'e çıkarmak istediklerini kaydetti. Eksik ve gerekli görülen yerlerde yeni dernekler kurulacağını, bu derneklerin şu anda Adapazarı, Düzce, Nevşehir, Aksaray, Karaman, Urfa, Malatya, Çanakkale, Çorlu, Gebze, Yalova, Çerkezköy, Edirne ve Bolu'da kurulmasının düşünüldüğünü ve altyapı çalışmalarının başlatıldığını söyleyen Güral, 'O bölgelerde bulunan iş adamı arkadaşlarımızla dernek sayısını 2010`da 80`e çıkartmak istiyoruz. 2011`de bu sayıyı 100`e yükselteceğiz' dedi.
Derneklere, ayrım gözetilmeksizin ticari faaliyet içinde olan herkesin üyelik için başvuruda bulunabileceği bilgisini veren Güral, 'Katılmak isteyenlere ne, 'düşük cironuz var', ne de 'çok az kişi çalıştırıyorsunuz' gibi sınırlayıcı şartlar koymayacağız. Bizim kapımız, ticaretin içinde olan ve Türkiye`nin neresinde olursa olsun bütün genç arkadaşlarımıza açıktır' dedi.

TİCARET HACMİNİ GENİŞLETECEĞİZ
Erkan Güral, bu sayede artan üye sayısı ile birlikte internet üzerindeki ticari platformu geniş tabana yayarak, ticaret hacmini yukarı çıkartacaklarını ifade ederek, üyeler arasında ticaretin artırılması noktasında şimdiden İSGİD'de başarının yakalandığını vurguladı. Haziran 2009'da kurulan İSGİD'de, üyeler arasında 6 ayda 19 milyon dolarlık ticaret hacmi gerçekleştirildiğinin altını çizen Güral, “İSGİD'de üyeler arasında yaptığımız bu sistemi, yeni dönemde TÜGİK'de uygulamaya koyarsak, ilk yıl için 100 milyon dolar ticari beklentinin hayal olamayacaktır” dedi.
Erkan Güral, TÜGİK`de Başkanlık görevine seçilmesi halinde, şimdiki yönetimin Anadolu`ya ilişkin saptadığı sorunları gidermek için çalışmaları sürdüreceğini belirtirken, bu konuları Anadolu`da havalimanı açılması, OSB`lerde verimin artırılması ve yatırım süreçlerinde bürokrasinin azaltılması olarak sıraladı. Erkan Güral başkanlık seçimlerinin ise 23 Ocak 2010 tarihinde Ankara`da yapılacağını bildirdi.
“ÜYELERİMİZİN GÖRÜŞLERİ İÇİN ANADOLU TURU YAPTIK”
Başkanlığa aday olmadan TÜGİK'e bağlı Anadolu'daki dernek üyelerinin fikir ve görüşlerini aldıklarını, daha sonra aday olduğunu vurgulayan Güral, üyelerden çok olumlu tepkiler aldıklarının altını da çizdi. Ege Akdeniz İşadamları Federasyonu Başkanı Efkan Ceylan'ın da kendilerine destek verdiğini ifade eden Güral, “Bu görevi bana layık gören bütün üyelerimize sizin aracılığınızla teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.(M. Aksu)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com