Anaokulu inşaatının temeli atıldı

Anaokulu inşaatının temeli atıldı
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) üyelerinin maddi yardımlarıyla yaptırılacak anaokulunun temeli törenle atıldı.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) üyelerinin maddi yardımlarıyla yaptırılacak anaokulunun temeli törenle atıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında pilot il seçilen Kütahya'da, Valilikçe okul öncesi eğitimin altyapı eksikliğinin giderilebilmesi için en az 10 anaokuluna ihtiyaç bulunduğu tespitinden hareketle ''Bir Anaokulu da Siz Yapın'' kampanyası başlatıldı.
Bu çerçevede KÜTSO adını taşıyacak bir anaokulunun kente kazandırılması planlandı ve KÜTSO önderliğinde oda üyelerinin finansmanıyla yaptırılacak anaokulunun protokolü, Valilik ile oda arasında geçen şubat ayında imzalandı.
Protokole göre, Ziraat Mahallesi'nde Vakıfbank İlköğretim Okulu yanındaki 4 bin 310 metrekare arsada taban alanı 284 metrekare, toplam kullanım alanı 850 metrekare, 3 katta 12 derslikten oluşacak anaokulunun inşaatına başlandı ve temel atma töreni düzenlendi.
AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, KÜTSO'nun daha önce de eğitime katkı sağladığını anımsattı.
Atatürk Endüstri Meslek Lisesinin KÜTSO tarafından yaptırıldığını ifade eden Kinay, ''2009-2010 öğretim yılında ilimizde önemli bir eğitim hamlesi gerçekleşti. Son yıllarda ilimizde Fen Lisesi sayısı birden beşe, Anadolu Öğretmen Lisesi sayısı üç katına, Anadolu Lisesi sayısı ise iki katına çıktı. Sosyal Bilimler Lisesi de oluşturuldu. Dolayısıyla başka illerde gördüğümüz LGS ve SBS'deki başarı inşallah ilimize de yansıyacak'' dedi.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça da önceki yıllarda Kütahya'nın eğitim tesisleri bakımından durumunun iyi olmadığını söyledi. Son birkaç yılda tesisleşmede eksiğin giderilmeye çalışıldığını dile getiren İça, anaokulu inşaatında yaptıkları işbirliğinden dolayı iş adamlarına teşekkür etti.
KÜTSO Başkanı Nafi Güral, eğitilmemiş toplumların gelişmesi ve kendilerine yer bulmasının mümkün olamayacağını anlatarak, ''Hepimizin bir eğitim gönüllüsü olarak bu yarışta yer alması gerekiyor. Okul öncesi eğitim çağındaki çocuklarımız burada eğitime hazırlanacak. Eğitime hazırlanmış çocukların eğitim sürecinde aldığı bilgiler çok daha rahat özümsenecek ve o bilgiler pekişecek'' diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Şükrü Kocatepe, Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Belediye Başkanı Mustafa İça, KÜTSO Başkanı Nafi Güral ve İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya tarafından birlikte butona basılarak temele ilk harç döküldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com