Anaokulu ve kreşlere din dersi!

Anaokulu ve kreşlere din dersi!
Anaokulu ve kreşlere din dersi istediler.
Yozgat Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen seçmeli din derslerine ilişkin çalıştayda "anaokulları" ve "kreşlerde" din dersi istediler. Yozgat Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, müdürlük yönetecileri ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ile birlikte, 12 Eylül’de “Seçmeli Din Eğitimi Dersleri Çalıştayı” düzenledi.
 
Çalıştay sonunda Milli Eğitim Bakanlığı’na sunulan üç aşamalı plan sunuldu. Planda aşamalar şu şekilde ifade edildi:
 
1. Din dersi havuzu genişletilecek: Çalıştayda, “din ahlak ve değerler grubu”nda sunulan din derslerinin çeşitliliği artırılacak. Yozgatlı din öğretmenleri din dersleri grubuna “Adabı muaşeret (görgü kuralları), Kuranıkerim Arapçası, dini musiki, hüsnihat” gibi derslerin eklenerek “seçmeli din eğitimi havuzunun genişletilmesini” istedi.
 
2. Seçmeli değil zorunlu: “Seçmeli din eğitimi dersleri doğru, yeterli” fakat din eğitiminin sürekliliği açısından yasal olarak güvence altına alınıp zorunlu hale getirilecek.
 
3. Anaokulu ve ilkokula da din eğitimi: 4+4+4 sisteminin öven ancak eksik olduğunu belirten din öğretmenleri, bildirgelerine, “Din eğitimi temellerinin sağlam olması için imam hatip ilkokulu açılmalıdır. Din eğitiminin okulöncesinden başlayarak verilmesinin uygundur” maddesini de koydu. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com