Anasınıfı öğrencilerden el işi sergisi

Anasınıfı öğrencilerden el işi sergisi
Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Karbasan İlköğretim Okulu'nda öğrenim-gören 19 anasınıfı öğrencisi, öğretmenleri Aylin Özçaka nezaretinde birinci yarıyıl süresince fon ve elişi kartonları ile artık materyaller kullanarak yaptıkları el becerilerini okul

Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Karbasan İlköğretim Okulu'nda öğrenim-gören 19 anasınıfı öğrencisi, öğretmenleri Aylin Özçaka nezaretinde birinci yarıyıl süresince fon ve elişi kartonları ile artık materyaller kullanarak yaptıkları el becerilerini okullarında sergiledi.
Serginin açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yılmaz, “Bildiğiniz gibi, bir ülkenin kurtuluşu eğitimle olur. Eğitimin kurtuluşu ise okul öncesi eğitimle olur. Bizler eğitimi daha önce 7 yaşından itibaren alıyorduk. Bu zaman zaman 8 yaşına kayıyordu. Ancak son 2–3 yıldan bu yana eğitimi 2–5 yaşına, merkezlerimizde ise üç yaşına kadar indirdik. Beldelerimiz ve köylerimizde çocuklarımız, artık 4–5 yaşında eğitime alınıyor. Bu bizleri çok sevindiren bir gelişme. Yine özellikle bu yıl ilçemize okul öncesi çok değerli öğretmen atamaları oldu. Diğer branşlarımızda zaten sıkıntı yoktu. Yeni ana sınıfı öğretmenlerimizin gelmesiyle okul öncesi eğitimimiz yeni bir soluk ve heyecan kazandı. Yine bu değişimin yansıması olarak bu tür faaliyetlerimiz bu sene daha da çoğaldı“ dedi.
Kaymakam Hakan Şeker, “Eğitim ülkemizin en önemli sorunlarında birisi. Bu sorunun çözümü konusunda verdiği emek ve katkılarından dolayı öğretmen hanıma çok teşekkür ediyorum. Yapmış oldukları birbirinden güzel çalışmalarından dolayı da minik öğrencilerimizi tebrik ediyorum“ diye konuştu.
Sergi açılışına Kaymakamı Hakan Şeker, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yılmaz, Halk Eğitim Müdürü Salih Kilitçi, İlköğretim Okulları Müdürleri Çok Programlı Lise Müdürü ile öğrenci velileri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com