“Anayasa Değişikliğine 'Açık Evet' Diyoruz”

“Anayasa Değişikliğine 'Açık Evet' Diyoruz”
Türkiye Partisi Kütahya Kurucu İl Başkanı Şükrü Güzen, AKP hükümetinin Anayasa değişikliği paketini desteklediklerini açıkladı. Güzen, “Bu değişikliği AKP istediği için değil, millet menfaatine olacağı için parti teşkilatı olarak destekliyoruz7

Türkiye Partisi Kütahya Kurucu İl Başkanı Şükrü Güzen, AKP hükümetinin Anayasa değişikliği paketini desteklediklerini açıkladı. Güzen, “Bu değişikliği AKP istediği için değil, millet menfaatine olacağı için parti teşkilatı olarak destekliyoruz” dedi.
Türkiye Partisi Kütahya Kurucu İl Başkanı Şükrü Güzen, bir açıklama yaparak AKP hükümetinin Anayasa değişikliğini desteklediklerini bildirdi. Güzen, “Bu değişikliği AKP istediği için değil, millet menfaatine olacağı için parti teşkilatı olarak destekliyoruz” dedi.
Abdüllatif Şener'in Genel Başkanlığında 25 Mayıs 2009'da kurulan Türkiye Partisi Kütahya Kurucu İl Başkanı Şükrü Güzen AKP hükümetinin yapmak istediği Anayasa değişikliği konusunu değerlendirdi. Güzen yapılacak değişikliği desteklediğini bildirerek; “Millet menfaatine uygun yapılacak her türlü değişim ve gelişime açık evet diyoruz. Beklentilerin gerisinde kalsa bile, yetersiz olduğu düşünülse de milletin hayrına olan, özgürlükleri artıran demokratikleşme yönünde ilerleme öngören ve bunu gerçekleştiren siyasi iktidarın bundan siyasi rant elde etme beklentisine rağmen her türlü anayasa değişikliğine açık evet diyoruz” dedi.
Güzen, açıklamasına şöyle devam ederek:“CHP ve MHP'nin bu değişikliğe neden 'hayır' dediğini anlamış değilim. Bu darbe Anayasasının mağduru olarak 1980 yılında CHP lideri Deniz Baykal, Süleyman Demirel ile birlikte Deniz Kuvvetlerine ait Zincirbozan Askeri Tesislerinde hapis yatmıştı. MHP'nin ise 1980 darbesinde en çok mağdur olan kesim olarak birçok ülkücü hapis yatmıştı. AKP hükümetinin yapacağı bu değişiklikle kendilerine siyasi rant elde edeceğini düşünen muhalefet partilerinin değişikliğe karşı çıkmalarına anlam veremiyorum” dedi.
Bu Anayasa paketindeki tek bir maddenin dahi bu değişikliğe 'EVET'” demek için yeterli bir sebep olduğunu vurgulayan Güzen, o maddenin de Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarının Yargı Denetimine açılması maddesi olduğunu belirterek, 1980 yılından bu yana 6 bine yakın meslektaşının YAŞ kararlarıyla sorgusuz sualsiz Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ihraç edildiğini anımsattı.
Şükrü Güzen son olarak Türkiye Partisi olarak, prensipte müspet hareketi şiar edindiklerini milletin menfaatine olan doğruyu kim yaparsa yapsın destek olacaklarını, yanlışı kim yaparsa yapsın karşısında olacaklarını belirterek, AKP hükümetinin yapmaya çalıştığı bu değişikliğe destek vermelerinin AKP'ye destek şeklinde algılanmasını istemediklerini, bu değişikliği CHP yapıyor olsaydı CHP'ye de ya da başka bir siyasi partiye de destek veriyor olacaklarını özellikle belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com