Anayasa Mahkemesi Başkanı'ndan şok açıklamalar!

Anayasa Mahkemesi Başkanı'ndan şok açıklamalar!
İBDA-C terör örgütünün Gölge adlı dergisinde temsilcilik yapan Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, birbirinden vahim açıklamalara imza attı. Kılıç, devrimi anayasalarının milli iradeden yoksun olduğunu, terörün 68 kuşağıyla Türkiye'de başlatıldığını ve

Anayasa mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Okan Üniversitesi'nde katıldığı bir söyleşide Türk hukukunu ve Türk devrimlerinin anayasalarını yerden yere vurdu. Kılıç, “Biz zaten doğru düzgün biz anayasa yapmadık. Yani halk iradesiyle bir anayasa yapılmadı. Geriye doğru gidin, olağanüstü dönemlerde yapılmış anayasalarla karşılaşırsınız. 1876'dan 21, 24, 71, 82... Bu anayasaların hepsine bakın, hepsinin temelinde olağanüstü durumlarda, halkın da iradesi çoğu zaman olmadan yapılmış anayasalarla karşı karşıyasınız" dedi.

Kılıç, Türkiye'ye terörün 68 kuşağıyla birlikte girdiğini iddia etti ve şöyle konuştu: “68 kuşağıyla başlayan, 90 yıllık Cumhuriyet döneminin 45 yılı terörle iç içe gecen bir hayatı yansıtıyor. 45 yıldır terörle uğraşıyoruz. Bu yoğunluklu olarak üniversitelerde başladı, şimdi de ülkenin bir başka yerinde bu yangın devam ediyor.”

Anayaasa Mahkemesi Başkanı, siyasi parti kapatmada ne laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmak, ne de irtica faaliyetlerine karışmanın bir önemi olmadığını; tek bir kritere baktıklarını açıkladı: “Anayasa Mahkemesi olarak biz siyasi partilerin kapatılmasıyla ilgili bir şikayet önümüze geldiğinde artık bizim baktığımız tek bir ölçü kaldı: Teröre bulaştı mı, bulaşmadı mı? Yakınlığı var mı, yardımı var mı, yataklığı var mı buna bakıyoruz. Yok efendim şunu yaptı, sağa baktı, sola baktı... Artık o devir kapandı gençler.”

Hukukçu diliyle konuşan Haşim Kılıç, Atatürk ilke ve devrimlerinden arındırılmış, ruhsuz bir anayasa yapılacağına işaret etti: “Yaptığınız yama dikiş tutmuyor. Esas kumaşın ruhuyla yaptığınız yamanın ruhu birbirinden farklı. Ondan dolayı da başarılı olamıyoruz. Ya bunu ruhuyla birlikte başından sonuna kadar değiştireceksiniz ya da böyle devam edip gideceğiz.”

Kılıç, yeni anayasada değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddeler yerine "insan onuru"nu koyacaklarını şu sözlerle ifade etti: “İnşallah biz de anayasamız yapılırsa eğer, Alman anayasasında olduğu gibi, biz de "insan onuru"nu değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddeler arasına alırız.” (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com