Anayasa Mahkemesi'ne kaos uyarısı

Anayasa Mahkemesi'ne kaos uyarısı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Anayasa Mahkemesi'nin bir an önce 4+4+4 eğitim sistemiyle ilgili başvuruyu ele almasını istedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Anayasa Mahkemesi'nin bir an önce 4+4+4 eğitim sistemiyle ilgili başvuruyu ele almasını istedi.
 
Anayasa Mahkemesi'ne çağrıda bulunan Tekin, "eğitim sisteminde yapılan değişiklikler çok kritik. Türkiye'nin en önemli sorunu bu. Anayasa Mahkemesi ise yapılan iptal başvurusunu hala görüşmedi" dedi.
 
Mahkeme'nin, elindeki tüm işi bir kenara bırakarak, acilen 4+4+4 sisteminin yürürlülüğünün durdurulmasına ilişkin başvuruyu değerlenmesi gerektiğini vurgulayan Tekin, Mahkeme üyelerine şu çağrıda bulundu;
 
"Hukukun gereğini yapın. Ama hangi kararı alırsanız alın, elinizi çabuk tutun. Sizden beklentimiz, elinizdeki lüzumlu lüzümsuz dosyaları bırakıp bu konuyu görüşmeniz. Daha fazla bekletirseniz, Türkiye'de oluşacak eğitim kaosunun bir parçası haline gelirsiniz."
 
4+4+4 konusunun, Türkiye'nin "en önemli konusu" olduğunu kaydeden Tekin, Anayasa Mahkemesi'nin kararını beklediklerini vurguladı. (EAK)

Hürriyet
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com